13°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA ŠAMPIONA: Neverovatna DRAMA na Enfildu! Liverpul u finalu posle 0:3 u Barseloni (VIDEO)

07.05.2019. 21:51
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Sjajan meč na Ostrvu.

Fudbaleri Liverpula napravili su neverovatan preokret u revnaš meču polufinala Lige šampiona. Oni su posle poraza od 3:0 na Nou Kampu uspeli da savladaju Barselonu na Enfildu sa 4:0 zahvaljujući fantastičnoj igri. Plasman Redsima u veliko finale doneli su Divok Origi i Žoržinjo Vajnaldum sa po dva gola.

ŠOKANTNO: Pogledajte kako IZGLEDA večna tabela ABA lige (FOTO)

SKANDAL NA OSTRVU: Fudbaleri Barselone dočekani kao Zvezdini košarkaši u Podgorici (VIDEO)

OVO ĆE ZANIMATI VEČITE: Zvezda - Partizan i ŠOKANTNO pitanje u vezi Evrolige (FOTO)

Fudbaleri Liverpula su mnogo bolje otvorili utakmicu i već u prvom napadu je u šansi bio Đerdan Šaćiri, ali je loše šutirao iz dobre pozicije. Međutim, u sedmom minutu je Enfild eksplodirao zbog gola Divoka Origija. Šutirao je prvo Džordan Henderson čiji je udarac zaustavio Ter Štegen, ali je na loptu naleteo Belgijanac kome nije bilo teško da je prosledi u mrežu.

Redsi su posle vodećeg gola nastavili da napadaju, ali nisu uspeli da stvore pravu priliku. Posle četvrt časa igre Barselona se konsolidovala i krenula da opseda gol Liverpula, ali Alison je ostao nesavladan.

Kasnije je Robertson imao dva pokušaja, ali se prvi put sjajnom intervencijom istakao Ter Štegen, a u drugoj situaciji ga je izblokirao Arturo Vidal u poslednjem momentu. U samoj završnici poluvremena su bile dve opasne situacije pred golom Liverpula, ali je prvo Mesi šutirao pored gola, a zatim je pokušaj Đordija Albe zaustavio Alison.

Liga šampiona
Liga šampiona / Izvor: Reuters

Početkom drugog dela ponovo su golmani pokazali klasu. U 51. minutu je Van Dajk pokušao posle kornera, ali je njegov udarac krajnjim naporima zaustavio Ter Štegen, a već u sledećem napadu je Luis Suarez izbio sam ispred Alisona koji mu je odbranio šut.

Igrao se 54. minut kada je Aleksandar-Arnold ubacio oštru loptu sa desne strane, a Žoržinjo Vajnaldum koji je u igru ušao na poluvremenu je naleteo na nju i savladao je Ter Štegena.

Samo dva minuta kasnije je Šaćiri centrirao, a najbolji u skoku je bio Vajnaldum koji je ponovo pogodio mrežu. Jirgen Klop je stvarno pogodio sa ubacivanjem Holanđanina u pauzi.

Igrao se 68. minut kada je Mesi imao dobru priliku, ali je ponovo odbranio Alison.

Potpuna ludnica na Enfildu je nastala u 79. minutu. Aleksander-Arnold i Divok Origi su maksimalno lukavo iskoristili nepažnju igrača Barselone. Desni bek Liverpula je izveo korner kada Katalonci to nisu očekivali i pronašao je Belgijanca koji je neometano zatresao mrežu.

U 86. minutu je Đerdan Šaćiri propustio veliku priliku da dokrajči ekipu Barselone. On je šutirao glavom iz izvanredne pozicije, ali preko gola. To se ipak nije obilo o glavu Redsima koji su uspeli da obezbede drugo uzastopno finale elitnog takmičenja.

LIVERPUL - BARSELONA 4:0

STADION: Enfild (Liverpul)

SUDIJA: Čunejt Čakir (Turska)

STRELCI: Origi 7', 79' Vajnaldum 54', 56'

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson (od 46. Vajnaldum) - Henderson, Fabinjo, Milner - Šaćiri (od 90. Staridž), Origi (od 85. Gomez), Mane.

BARSELONA: Ter Štegen - Roberto, Pike, Lengle, Alba - Vidal (od 74. Artur), Buskec, Rakitić (od 80. Malkom) - Mesi, Suarez, Kutinjo (od 60. Semedo).

Pogledajte kako izgleda Marija Pogrebnjak, supruga ruskog fudbalera Pavela Pogrebnjaka.