26.04.2024.
117.1627
109.3752

LIGA ŠAMPIONA: Sramno suđenje u Rimu, Slovenac GREŠKAMA poslao Liverpul u finale (VIDEO+FOTO)

02.05.2018. 22:37
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Reuters
Damir Skomina je drastično oštetio Romu.

Liverpul je drugi finalista Lige šampiona i igraće 26. juna u finalu u Kijevu protiv Reala. Petostruki prvak Evrope se do finala domogao posle poraza 2:4 u Rimu protiv Rome, kojim je, najviše zahvaljujući sudiji Damiru Skomini, sačuvao prednost stečenu pobedom 5:2 u prvom meču odigranom prošle nedelje. Centralna figura utakmice bio je slovenački arbitar koji nije svirao dva čista penala za Romu, a prilikom druge situacije bi morao i da isključi Aleksandera-Arnolda. Da je Roma povela 3:2 u 63. minutu i imala igrača više, kako je moralo da bude, pitanje je da li bi Liverpul uspeo da se domogne Kijeva. Liverpul se ipak plasirao u finale u kom će pokušati da se domogne šeste titule prvaka Evrope, prve posle 2005. godine.

NEMA VIŠE DILEME: Španski velikan odustao, zna se gde će Sergej posle Lacija (FOTO)

U IGRI JE 25 MILIJARDI DOLARA: FIFA pokreće novo takmičenje (FOTO)

Početak meča je nagovestio da će Liverpul rutinski do finala. Na sredini terena je pogrešio vezista Rome Najngolan, seva kontra gostiju, Firmino dodaje u pravo vreme Maneu, a Senegalac rutinski matira Alisona. Mane je tako postao prvi fudbaler koji je ove sezone dao gol Romi u Ligi šampiona na stadionu Olimpiko.

KAKO ĆE ONI DA TRESU MREŽE! Partizan dovodi DVOJICU izvrsnih fudbalera. Grobari će odlepiti (FOTO)

PAVLOVIĆ IM IZMAKAO: Partizan i Zvezda počeli novi RAT oko novog napadača (FOTO)

PA OVO JE STRAVA! Pošto je Zvezda prva, Donald je rešio sebe da časti (VIDEO)

Roma je brzo izjednačila, na veoma bizaran način. Centralni defanzivac Liverpula Dejan Lovren je pokušao da izbije loptu, ali napucao svog igrača, Džejmsa Milnera, a lopta se odbila i zakoprcala u mreži.

U NAJAVI: Još jedan grad u SAD biće domaćin trke Formule 1

RVANJE: Novo srebro za Srbiju na EP u Rusiji (FOTO)

Sve dileme oko finaliste, ako ih je i bilo, rešene su u 25. minutu. Džeko je loše reagovao posle kornera Liverpula i glavom šalje loptu ka svom golu gde je spreman bio Žoržinjo Vajnaldum koji je lako matirao Alisona.

KAD SE POJAVIO, USLEDIO JE HAOS! Nole i Jelena su se pojavili na premijeri filma i podržali srpskog glumca (FOTO)

ZLATNI ORLIĆ POSVAĐAO VEČITE: Zvezda i Partizan žele ISTOG igrača! (FOTO)

Roma je imala šansu da ponovo izjednači u 34. minutu. El Šaravi je šutirao sa oko 20 metara,lopta je zakačila Milnera, Karijus je bio savladan, ali se isprečila - stativa.

OTVORIO DUŠU U BEOGRADU: Novak otkrio gde je napravio grešku, ali je pričao i o Vajdi i veganstvu (FOTO)

Kao i protiv Mančester sitija, kad je Liverpul u prvom meču dao gol posle ofsajda, a u drugom je poništen čist gol Građana, Liverpul je imao pomoć sudija i u Rimu. Slovenačke sudije su drastično oštetile Romu u 49. minutu. Svirale su ofsajd poziciju Edina Džeka neposredno pre nego što ga je Karijus oborio u kaznenom prostoru za čist penal. Ofsajda nije bilo, pa je domaćin oštećen za penal.

Domaćin je ipak uspeo da izjednači, u 52. minutu. Sa ivice šesnaesterca je šutirao je El Šaravi, golman Liverpula Karijus je kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Edin Džeko i smestio je u mrežu. Reprezentativac BiH je tako bio strelac na pet uzastopnih mečeva nokaut faze Lige šampiona.

Roma je mogla do potpunog preokreta u 60. minutu, ali je rezervista Ćengiz Under za malo bio kratak, pa nije uspeo da matira Karijusa.

Matić dao gol sezone, otišao kući i pogledao ga 300 puta! (VIDEO)

Možda i prelomni trenutak dvomeča desio se u 63. minutu. Aleksander-Arnold je rukom zaustavio loptu koja je posle šuta El Šaravija išla u mrežu, a sudija Damir Skomina nije pokazao na belu tačku, iako je morao da upre prstom na 11 metara i pokaže crveni karton defanzivcu Liverpula. Da jeste, Roma bi povela 3:2 i imala igrača više 30 minuta, čime bi dobila realnu šansu da makar stigne do produžetaka.

U finišu meča Najngolan je sa dva gola, prvog prelepom sa više od 20 metara, drugog iz diskutabilnog penala, doneo pobedu Romi koja se časno oprostila od takmičenja, a da je imala korektno suđenje, verovatno bi igrala u finalu.

AU, KAKVA PROMENA! Posle osvojene titule, igrač Zvezde DRASTIČNO promenio izgled (VIDEO)

ROMA - LIVERPUL 4:2

STRELCI: Milner u 15. autogol i Džeko u 52. i Najngolan u 86. i 90+3. iz penala za Romu, a Mane u 9. i Vajnaldum u 26. minutu za Liverpul. STADION: Olimpiko u Rimu. GLEDALACA: 61.889. SUDIJA: Damir Skomina (Slovenija).

ROMA: Alison, Florenci, Manolas, Facio, Kolarov, Pelegrini (od 53. Under), De Rosi (od 69. Gonalon), Najngolan, Šik, El Šaravi (od 75. Antonući), Džeko.

LIVERPUL: Karijus, Aleksander-Arnold (od 90+2. Klajn), Van Dajk, Lovren, Robertson, Vajnaldum, Henderson, Milner, Salah, Mane (od 83. Klavan), Firmino (od 87. Solanke).