LIGA ŠAMPIONA: Ludilo u Londonu, Kolarov dao GOLČINU, ali i asistirao (FOTO)

18.10.2017. 22:37
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Reuters
Sledeće kolo na programu je 31. oktobra.

Kompletirano je i 3. kolo UEFA Lige šampiona, utakmicama u grupama A, B, C i D. Današnji program otvorili su fudbaleri Karabaga i Atletiko Madrida, ali golova nije bilo. Međutim, kasnije su strelci "proradili", pa je golova bilo na stadionima širom Evrope. Barselona je pobedila Olimpijakos (3:1), Bajern Seltik (3:0), a Pari Sen Žermen Anderleht (4:0). Međutim, ubedljivo najzanimljivije je bilo u Londonu. Na "Stamford bridžu" u meču grupe C igrali su Čelsi i Roma, a rezultat je bio 3:3.

Reprezentativac Srbije, Aleksandar Kolarov nije bio samo strelac, već i asistent Edinu Džeku. Plavci su na poluvremenu vodili sa 2:1, a upravo je Kolarov postigao prvi gol za Vučicu. Odlično se oslobodio čuvara, a zatim "zakucao" loptu pod prečku gola Tiboa Kurtoe. U nastavku meča u Londonu, Džeko je dao dva gola za prednost od 3:2, ali se domaćin nije predavao. Konačan rezultat postavio je Eden Azar, svojim drugim golom. Na ovaj način ekipa Antonija Kontea je sačuvala prvo mesto u grupi C, sa sedam bodova. Roma ima pet, Atletiko dva, a Karabag jedan.

SVAKA ČAST: Slalom, pa onda i golčina Kolarova, UŽIVAJTE (VIDEO)

GROM IZ VEDRA NEBA! Muslin je već BIVŠI selektor, velika LEGENDA seda na klupu Orlova! (FOTO)

U grupi A, igrali su Benfika i Mančester junajted, odnosno CSKA i Bazel. U oba meča slavili su gosti. Junajted je pobedio sa 1:0, a Bazel sa 2:0. Meč između Orlova i Đavola je obeležila i velika greška mladog golmana Mileta Svilara (više o njemu pročitajte OVDE), posle centaršuta Markusa Rašforda. Sve se desilo u 64. minutu, a treba reći i da Benfika nije završila meč u kompletnom sastavu. U drugom minutu sudijske nadoknade, Luisao je dobio drugi žuti karton.

Čuvar mreže koji bi mogao da zaigra za reprezentaciju naše zemlje, nije bio jedini Srbin na terenu. Sve vreme za Benfiku je igrao Ljubomir Fejsa, dok je Andrija Živković dobio šansu u drugom poluvremenu. Kao i što smo navikli, u redovima Junajteda, standardan je bio Nemanja Matić. Posle ovog kola, Đavoli su na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom, a slede ih Bazel (šest), CSKA (tri) i Benfika (nula).

U grupi B, očekivani rezultati. Iako gost, Pari Sen Žermen je deklasirao Anderleht sa 4:0, a Bajern Seltik sa 3:0. Za Anderleht je igrao Ivan Obradović, i to od 89. minuta, dok je Uroš Spajić bio van stroja zbog povrede. Golove za Svece dali su Kilijan Mbape, Edinson Kavani, Nejmar i Anhel di Marija. U ovoj grupi, poredak je identičan kao u A, pošto je lider Pari Sen Žermen sa devet bodova, a iza su Bajern, Seltik i Anderleht.

I u grupi D, radovali su se favoriti. Barselona je očekivano pobedila Olimpijakos, sa 3:1, a Lionel Mesi je postigao svoj jubilarni, 100. gol u Ligi šampiona, a za crveno-bele iz Pireja je od 55. minuta igrao i Uroš Đurđević. Uz Mesija, veliku pažnju je privukao i defanzivac Olimpijakosa Dimitrios Nikolau. Prvo je, u 12. minutu, autogolom omogućio Barsi da povede, ali se na kraju koliko-toliko iskupio. Dao je počasni gol, u samoj završnici meča.

VELIKI USPEH! Omladinci Brodarca u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona! (VIDEO)

Juventus je do pobede nad Sportingom (2:1) došao posle preokreta, golovima Miralema Pjanića i Marija Mandžukića, s tim da je Aleks Sandro dao autogol na početku meča, u 12. minutu. Barsa je sada usamljena na vrhu, sa devet bodova. Slede Juventus, Sporting i Olimpijakos, a razlika između njih je po tri boda.

FSS NE GUBI VREME: Bunjevčević već u Rusiji (FOTO)