LIGA ŠAMPIONA: Mesi razbio Siti, Mažić delio CRVENE kartone, ŠEST KOMADA Ludogorecu (VIDEO+FOTO)

19.10.2016. 22:40
Kolarov
Kolarov / Izvor: Reuters
Odigrane utakmice trćeg kola u grupama A, B, C i D.

Leo Mesi je postigao het-trik u ubedljivoj pobedi Barselone protiv Mančester sitija u meču koji je pokazivanjem dva crvena kartona i dosuđenim penalom obeležio Milorad Mažić, Bajern je deklasirao PSV, Benfika je slavila u Kijevu, dok je Arsenal deklasirao Ludogorec.

Barselona je deklasirala Siti koji sa klupe vodi Pep Gvardiola, legenda katalonskog kluba koji je sa plavo-crvenima osvojio dve Lige šampiona. Leo Mesi je odigrao fenomenalno i praktično sam pobedio "građane". Mesi je sad najbolji strelac u Ligi šampiona kad se računaju mečevi odigrani na domaćem terenu. Argentinac je bio strelac 50 puta, jednom više od legende Reala Raula. Siti je postao drugi engleski klub kojem je Mesi dao tri gola na jednoj utakmici, 2010. godine je tri gola dao Arsenalu.

Nejmar u 86. minutu nije iskoristio penal, ali se za promašaj iskupio malo kasnije kad je u 89. minutu posle solo prodora postavio konačnih 4:0. Srpski sudija Milorad Mažić isključio je opravdano golmana gostiju Klaudija Brava u 53. minutu zbog igranja rukom van šesnaesterca, a zatim i rezervistu Barselone Žeremija Matjea (73. minut) Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za goste.

Bajern je lako pobedio PSV u Minhenu i nanizao 14. uzastopni trijumf na domaćem terenu. Domaće je u vođstvo doveo Tomas Miler u 13. minutu, a već u 21. duplirana prednost pošto je Džošua Kimih na drugoj stativi izmakao pažnji čuvara i. Gosti su uspeli da se vrate u život kad je Lusijano Narsing kontru završio na predivan način. Robert Levandovski u 59. i Arjen Roben u 84. minutu su stavili tačku na i.

Iznenađenje večeri napravio je Bešiktaš koji je kao gost savladao Napoli 3:2. Posle početnih 0:1, domaći su izjednačili golom Mertensa u 30. minutu, ali je Kamerunac Vinsent Abubakar u 38. minutu doneo novu prednost gostima. Onda su domaći mogli da izjednače sa bele tačke, ali Insinje na startu drugog poluvremena nije iskoristio penal, golman gostiju je odbranio. Sudija je ubrzo zatim opet pokazao na belu tačku, a Gabijadini je bio precizan za 2:2. Pobedu gostima doneo je sjajni Abubakar, koji je postigao pobedonosni gol četiri minuta pre kraja na asistenciju Kvarežme. Benfika je u Kijevu, uz standardno dobrog Ljubomira Fejsu, koji je odigrao ceo meč, savladala Dinamo 2:0 i ušla u trku za jedno od prva dva mesta.