LIGA ŠAMPIONA: Dobra Zvezda, debi Joveljića, ali je Napoli ipak uzeo tri boda (VIDEO)

28.11.2018. 20:26
Liga šampiona, FK Crvena zvezda
Liga šampiona, FK Crvena zvezda / Izvor: Reuters

Napolitanci slavili sa 3:1.

Fudbaler iCrvene zvezde poraženi su u Napoulju od Napolija sa 3:1 u petom kolu C grupe Lige šampiona. Ovim trijumfom Napoli je zadržao prvu poziciju na tabeli sa devet bodova, bodom više od Pari Sen Žermena koji je savladao Liverpul u Parizu  sa 2:1. Napolitanci su zasluženo stigli do pobede, a u Zvzedi je debi u Ligi šampiona imao talentovani Dejan Joveljić.

Iako je Napoli bio bolji rival, utisak je da je Zvezda golove primila pre svega zbog grešaka u odbrani, mada je domaćin imao dobre šanse. Hamšik je već u 11. minutu doneo prednost Napoliju, da bi Mertens u 33. i 52. minutu doneo velikih 3:0 za domaćina. Počasni pogodak za Zvezdu potigao je Ben u 57. minutu posle sjajne akcije Marina. Posle toga je bilo još nekoliko prilika na obe strane, ali nije bilo više golova.

Fudbaleri Crvene zvezde sastaju se sa ekipom Napolija u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona. Meč se igra na stadionu "San Paolo", a crveno-beli će imati priliku da posle velike pobede nad Liverpulom u Beogradu, pokušaju da naprave novu senzaciju, koja bi ih približila borbi za narednu rundu elitnog takmičenja.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević imao je problema sa sastavom za ovaj meč jer su povređeni Filip Stojković, Vujadin Savić, Goran Čaušić i Ričmond Boaći, ali crveno-beli u Napulj nisu otišli sa belom zastavom.

Detalje sa ovog meča možete pratiti uživo putem portala Srbija Danas.

ZVEZDA ATRAKTIVNIJA OD LIVERPULA: Procurilo koliko će NAVIJAČA biti na San Paolu! (FOTO)

DE LAURENTIS BEZ DLAKE NA JEZIKU: Ova IZJAVA o Zvezdi uzdrmaće SVE! (FOTO)

90+1. minut - Pokušao je Marin iz prve, dobro je šutirao, ali je Ospina uhvatio ''živu'' loptu.

89. minut - Sa 30 metara je još jednom pokušao Ebisilijo, ali je lopta otišla pored gola. Tri minuta nadoknade u Napulju.

86. minut - Sjajan šut Ebisilija koji je Ospina uz puno muke uspeo da odbrani. Na loptu je natrćao Ben, ali je bio u ofsajdu. Poslednja izmena u Napoliju, umesto Kaljehona u igru je ušao Marko Rog.

80. minut - Ruiz je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Borjan uspeo da ukroti taj šut. Odmah u narednom napadu Zvezda je imala priliku, ali je Marin Šutirao pravo u golmana Ospinu.

77. minut - Anćeloti i Milojević istovremeno vrše izmene. Insinje je izašao, a umesto njega je u igru ušao Zjelinski. U Zvezdi je Ebisilijo zamenio Simića.

73. minut - Oprobao je šut i Hisaj sa 20 metara, ali nije bio precizan.

69. minut - Pokušao je Jovančić sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

64. minut - Druga izmena u Zvezdi, Dušan Jovančić je zamenio Slavoljuba Srnića.

57. minut - Zvezda smanjuje na 3:1. Marko Marin pokazuje sav svoj talenat i sjajnim pasom pronalazi Bena u šesnaestercu koji je lukavo šutirao i savladao Ospinu. Odmah u narednom napadu je Napoli imao priliku, ali je Ruiz šutirao tik iznad prečke.

52. minut - Napoli vodi sa 3:0. Prva prilika za domaćina u drugom poluvremenu i odmah je to iskoristio Mertens da postigne drugi gol na meču, preciznim udarcem savladao je Borjana.

46. minut - Vladan Milojević izvršio je prvu izmenu, Dejan Joveljić debituje u Ligi šampiona, a u igru je ušao umesto Stojiljkovića. Karlo Anćeloti je takođe obavio jednu izmenu, a umesto Albiola u igru je ušao Hisaj.

II POLUVREME

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena, Napoli ima zasluženo vođstvo.

42. minut - Mertens je još jednom pokušao da savlada Borjana, ali je njegov šut sa nekih 17 metara otišao preko gola.

33. minut - Napoli vodi 2:0. Ruiz je sa leve strane poslao loptu na peteracm a Dris Mertens neometan savladao Borjana.

28. minut - Dobar napad Napolija po desnoj strani, Kulibali je šutirao glavom pod samu prečku, ali je Borjan odličnom intervenisao i izbacio loptu u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po gol crveno-bele.

23. minut - Velika prilika za Zvezdu. Marin je proigrao Simića koji je dobro šutirao, ali je Ospina odlično reagovao i ostaje 1:0 za Napoli.

19. minut - Prvi udarac ka golu Napolija, pokušao je sa oko 25 metara Srnić, ali je njegov šut završio pored gola.

11. minut - Napoli vodi 1:0. Imao je domaćin korner, a Hamšik je uspeo da prevari Gobeljića i sa pet metara lako postigne pogodak.

8. minut - Incijativa Napolija na početku, pokušao je Insinje, ali je Borjan lako ukrotio taj šut.

6. minut - Prva prilika za Napoli, Kaljehon je efektno petom pkupšao da savlada Borjana, ali je golman Zvezde odlično reagovao. Posle kornera nije bilo opasnosti po gol crveno-belih.

4. minut - Prvi prekid, sudarili su se Ospina i Stojiljković, a golman Napolija ostao je da leži na zemlji. Ipak, posle ukazane lekarske pomoći, Kolimbijac je nastavio meč.

1. minut - Počeo je meč na San Paolo.