LIGA ŠAMPIONA: Spektakularan meč u Madridu, Real prvi finalista (VIDEO+FOTO)

01.05.2018. 22:39
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Burna utakmica.

Real je prvi finalista Lige šampiona! Kraljevski klub je odigrao 2:2 protiv Bajerna u Madridu u revanšu polufinala i tako sačuvao prednost stečenu pobedom 2:1 u Minhenu prošle nedelje. Madriđani će u Kijevu 16. put igrati u finalu Kupa/Lige šampiona, a imaće šansu da osvoje 13. kontinentalnu krunu. Real će 25. maja u glavnom gradu Ukrajine braniti trofej i imaće šansu da postane prvi klub sa tri vezana pehara u 21. veku.

ZA NJEGA NE POSTOJE GRANICE: Kristijano Ronaldo postavio NOVI REKORD (FOTO)

SRBIN PREUZIMA ARSENAL! Nije Jokan, a nije ni Piksi (FOTO)

Gosti su otvorili utakmicu na fenomenalan način, poveli su već u trećem minutu,  a strelac je, kao i u prvom meču, bio Džošua Kimih. Kapiten Tomas Miler je ubacio loptu, ona se odbila do Kimiha, koji je brzo i odlučno reagovao i smestio je iza leđa Kejlora Navasa.

SENZACIJA: Konte se vraća kući! (FOTO)

Zbog nje i njenih vrelih fotografija, Barselonini kalendari se kupuju samo tako (FOTO)

Real je uspeo da se vrati veoma brzo. Marselo je odlično centrirao sa krila, a Karim Benzema se odlično snašao na "drugoj stativi", i lako glavom zatresao mrežu.

SVE JE DOGOVORENO: Najskuplji na planeti će biti član Mančester junajteda (FOTO)

Prva sumnjiva situacija na meču viđena je u 17. minutu. Startovao je Serhio Ramos na Roberta Levandovskog sa leđa, ali turski arbitar je samo odmahnuo rukom. Bajern je ponovo mogao da povede u 33. minutu. Imali su Bavarci dve šanse u pet sekundi, udarac Levandovskog je odbranio Navas, a na loptu je naleteo Hame Rodrigez i sa samo četiri metra je prebacio preko gola. U 39. minutu prvu šansu na utakmici imao je Kristijano Ronaldo, ali je udarac Portugalca odlično odbranio Ulrajh.

NIŠTA OD PARTIZANA? Talentovani stručnjak ipak u Izraelu? (FOTO)

Glavni sudija Čunejt Čakir je ponovo bio u centru pažnje u 45. minutu, kad nije svirao penal za goste, iako je da je Marselo je igrao rukom.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Real je poveo. Ne zna se ko je napravio veću grešku, Toliso koji je želeo da vrati loptu golmanu, ili Ulrajh koji je katastrofalno reagovao. Sve to je ispratio Karim Benzema i lako poslao loptu u nebranjenu mrežu.

KO IDE, A KO OSTAJE? Partizan sprema OGROMAN remont tima (FOTO)

Već u 51. minutu Bajern je mogao do 2:2, ali je udarac Alabe, koji je malo skrenuo jedan defanzivac Reala, uspešnobrani Navas i skreće loptu u korner. Šansu, i to kakvu, da reši pitanje pobednika dvomeča, imao je Kristijano Ronaldo u 54. minutu, ali je promašio ceo gol sa pet metara.

DA BUDE ZANIMLJIVIJE: FIA odobrila promene u Formuli 1

Brzo je stigla kazna za taj promašaj. Hame Rodrigez, fudbaler Reala na pozajmici u Bajernu, je iz drugog pokušaja uspeo da matira Navasa, a očekivano se nije radovao, za razliku od njegovih saigrača i navijača Bajerna koji su u tom trenutku ponovo poverovali da mogu do pobede i plasmana u finale.

REŠENO: Bivši reprezentativac Srbije neće menjati klub

ZVEZDA VEĆ SPREMILA SPISAK POJAČANJA: Na njemu su i dva igrača iz Srbije (FOTO)

NBA: Srbin GLAVNI kandidat za prvog trenera! (FOTO)

Bajern je imao fenomenalnu šansu da ponovo povede u 73. minutu, ali je udarac Tolisa čudesno odbranio Navas. Novu šansu za Bavarce imao je Miler u 79. minutu, ali je ponovo na golu bio odličan Navas, bez sumnje najbolji igrač utakmice. U prvom minutu nadoknade, posle kornera, Humels je imao šansu da odvede Bajern u finale, ali je glavom šutirao pored gola.

REAL - BAJERN 2:2

STRELCI: Benzema u 11. i 46. za Real, a Kimih u 3. i Hame Rodrigez u 63. minutu za Bajern. STADION: Santjago Bernabeu u Madridu. GLEDALACA: 80.000. SUDIJA: Čunejt Čakir (Turska).

REAL: Navas, Vaskez, Varan, Ramos, Marselo, Asensio (od 88. Načo), Kovačić (od 72. Kazemiro), Kros, Modrić, Benzema (od 72. Bejl), Kristijano Ronaldo.

BAJERN: Ulrajh, Kimih, Zule, Humels, Alaba, Alkantara, Toliso (od 74. Vagner), Miler, Hame Rodrigez (od 83. Havi Martinez), Riberi, Levandovski.

ZA DŽABE: U Juventus stiže strašno pojačanje iz Liverpula