LIGA ŠAMPIONA: PSŽ ponizio Barselonu (VIDEO)

14.02.2017. 22:41
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters

Odigrane utakmice u Parizu i Lisabonu.

Nastavljeno je takmičenje u Ligi šampiona, i to utakmicama osmine finala. Igrano je u Parizu i u Lisabonu, a veliko iznenađenje viđeno je na "Parku prinčeva". Nije senzacija što je Pari Sen Žermen pobedio Barselonu, ali je senzacionalan rezultat, a to je 4:0. Na "La Lužu", Benfika je savladala Borusiju Dortmund, "minimalcem" - 1:0

Kao što je rečeno, Sveci su savladali goste iz Španije, a uvodni gol dao je Anhel di Marija, u 18. minutu.

DI MARIJA, DI MARIJA... Dao je GOLČINU koju će pamtiti CELOG života (VIDEO)

Već u 40. minutu, Parižani su poveli i sa 2:0, a pogodak za novi "plus" postigao je Julijan Draksler

U nastavku meča, nastavljen je potop Barse, za koju su igrali i Lionel Mesi, i Nejmar, i Luis Suarez.... Ipak, spasa nije bilo. U strelce se opet upisao di Marija (55. minut), a na 4:0 povećao je Edinson Kavani, u 72. minutu.

FK Pari Sen Žermen
FK Pari Sen Žermen / Izvor: Reuters

Ovaj poraz Barselone zapao je odmah za oko svima, pa su oni koji precizno vode evidenciju potvrdili da je Barsa primila četiri gola samo šest puta u 223 utakmice u najkvalitetnijem evropskom takmičenju. Pet nisu nikada.

U drugoj utakmici večeri, Orlovi su pobedili Nemce, a jedini gol je dao Konstantinos Mitroglu, ali treba da se kaže da je u drugom poluvremenu Pjer-Emerik Obamejang propustio priliku da realizuje penal. Sve vreme za Benfiku igrao je Ljubomir Fejsa.