LIGA ŠAMPIONA: Rasplet u grupi B, Sevilja ostala i bez Lige Evrope (VIDEO)

12.12.2023. 21:32
FK Sevilja
FK Sevilja / Izvor: Reuters

Remi PSV-a i Arsenala.

Odigrane su prve dve utakmice večerašnjeg programa Lige šampiona, a oba meča donela su konačan rasplet u grupi B, makar kada je u pitanju Liga Evrope. PSV i Arsenal odigrali su 1:1 u Ajndhovenu i već je bilo poznato da su oba tima obezbedila plasman u osminu finala, dok su Lens i Sevilja odlučivali o putniku u Ligu Evrope, a francuski tim je slavio pobedu od 2:1.

Ronaldo: Zaista mi je žao što nisam ranije došao u Al NasrKristijano Ronaldo

Ronaldo: Zaista mi je žao što nisam ranije došao u Al Nasr

Gvardiola ne štedi reči hvale za Zvezdu: "Institucija od kluba sa velikim prestižom" Pričao i o Svetislavu PešićuPep Gvardiola

PREOKRET: Slaviša Jokanović neće biti selektor Crne GoreSlaviša Jokanović

PREOKRET: Slaviša Jokanović neće biti selektor Crne Gore

Sevilji je u Francuskoj bila potrebna pobeda kako bi obezbedili Ligu Evrope koja je praktično ''njihovo'' takmičenje, ali nije uspela u tome pa su Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović završili takmičenjue u Evropi. Sevilja je krenula veoma ofanzivno, ali to nije donelo mnogo kortisti timu iz Španije, pa je prvo poluvreme bilo prilično siromašno i bez pravih šasni. Sve se rasplamsalo u drugom poluvremenu. Sevilja je mogla do gola kada je Pedrosa u 57. minutu pogodio prečku, ali je Lens prvi stigao do vođstva iz penala koji je precizno izveo Frankovski u 63. minutu. U 79. minutu je Medina, nad kojim je napravljne jedanaesterac iz kojeg je Lens poveo, napravi penal pošto je vukao El Nesirija u svom šesnaestercu. Seriho Ramos je izveo penal, ali je Samba uspeo da mu odbrani udarac. Međutim, penal je ponovljen pošto je ranije izašao sa gol linije, a iz drugog puta je Ramos bio precizniji. Činilo se da će na kraju biti nerešeno, ali je u petom minutu sudijske nadoknade Fulđini doneo Lensu sva tri boda i potvrdu plasmana u Ligu Evrope.

U meču koji nije imao rezultatski značaj PSV i Arsenal su odigrali otvorenu utakmicu. Domaćin je u 19. minutu mnogao do vođstva, ali je Vertsen pogodio stativu, da bi se Arsenal revanširao deset minuta kasnije kada je El Neni takođe pogodio stativu. Ipak, gosti iz Londona stigli su do prednosti u 42. minutu preko Nketije kome je asistirao Ris Nelson. Nastavil ose sa otvrenom igrom i u drugom poluvremenu i Verttsen je bio precizniji ovog puta. Šutirao je u 50. minutu, još jednom pogodio stativu, ali se ovog puta lopta odbila u mrežu i bilo je to 1:1. Bilo je još ne,koliko šansi na obe strane, a u 82. minutu je Kivior postigao i drugi gol za Arsenal koji je poništen zbog ofsajda. U poslednjim trenucima meča Trosar je imao veliku priliku, ali je njegov šut Benitez odbranio i ostalo je 1:1.