LIGA ŠAMPIONA: Sudija pomilovao Real, Bajern rutinski u polufinalu (VIDEO+FOTO)

11.04.2018. 22:44
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Nepravda u Madridu.

Dugo će navijači Juventusa i posebno Đanluiđi Bufon pamtiti sudiju Majkla Olivera koji je kumovao plasmanu Real Madrida u polufinale Lige šampiona. Englez je u 90+3 minutu čini se, izmislio penal posle duela Benatije i Kazemira i do ludila doveo igrače Juventusa posebno golmana Đanluiđija Bufona koji je zbog kontakta sa njim dobio i crveni karton. Ronaldo je bio siguran sa bele tačke i odveo Real u polufinale.

GOTOVO SIGURNO NAPUŠTA ATLETIKO: Toresov agent otkrio gde će nastaviti karijeru

CRNI DANI ZA PANATINAIKOS: Atinjani kažnjeni zbog ovog igrača, preti im ispadanje iz lige (FOTO)

Da će ovaj meč ''pojesti'' sve živce navijačima Reala bilo je jasno već u drugom minutu kada je bivši igrač Madriđana Sami Kedira odlično uposlio Marija Mandžukića, a Hrvat glavom zakucao loptu u gol nemoćnog Kejlora Navasa. U tom trenutku bila je to još uvek slaba nada za Juventus, ali su gosti iz Torina bili rešeni da skupo prodaju kožu, a to su i pokazali 35 minuta kasnije. Ponovo je Juventus napao po desnoj strani, Stefan Lihtštajner koji je zamenio De Šilja centrirao je, a sjajni Mandžukić postigao je identičan pogodak u 37. minutu za vođstvo Juventusa 2:0 na poluvremenu koj je malo ko očekivao, iako je Real imao odličnu priliku u 45+2 minutu, ali je pogodio prečku.

SALAH JE DAO GOL ZA LIVERPUL: A onda je izazvao TUČU! (VIDEO)

Početak drugog poluvremena bio je mnogo mirniji od početka utakmice, a prvi priliku je imao Ronaldo u 58. minutu, ali je Bufon odbranio, kao i minut kasnije kada je Iguainu odbranio Navas. Samo dva minuta kanije Blez MAtuidi iskoristio je katastrofalnu grešku Navasa i potpuno zaledio Santjago Bernabeu pošto je Juventus poveo sa 3:0. Tek tada je Real konačno zaigrao onako kako su njegovi navijači i očekivali, a u dva minuta su Madriđani propustili dve dobre prilike. Prvo je Iskov šut u 78. zaustavio Bufon, a minut kasnije neprecizan je bio Varan. Kada je delovalo da će meč otiži i u produžetak glavnu ulogu preuzeo je Majkl Oliver i sigurno posta najomraženija ličnost u navijačima Juventusa.

Mnogo manje trzavica i uzbuđenja bilo je u drugom četvrtfinalnom meču između Bajerna i Sevilje. Bavarci su u Španiji slavili sa 2:1 i ispotavilo se prema očekivanjima da će im ta prednost biti dovoljna za prolazak. Utisak je da je Bajern igrao taman onoliko koliko je bilo potrebno da obezbedi plasman u polufinale. Imali su Bavarci svoje šanse, ali nisu izabranici Jupa Hajnkesa bili precizni u završnici. Najbolju priliku na meču ipak je propustila Sevilja pošto je Koreoa u 59. minut pogodio prečku posle udarca glavom. Sevlja je meč završila sa igračem manje pošto je upravo Korea dobio direktan crveni karton zbogg starta nad Havijem Martinezom.

LUDILO U RIMU! Od sreće predsednik Rome uskočio u fontanu, ali ga zbog toga čeka KAZNA (VIDEO)

REAL MADRID - JUVENTUS 1:3

STRELCI: Ronaldo iz penala u 90+8 za Real, a Mandžukić u 2. i 37 i Matuidi u 61. za Juventus. STADION: Santjago Bernabeu. SUDIJA: Majkl Oliver (Engleska).

REAL MADRID: Navas, Marselo, Valjeho, Varan, Karvahal, Modrić (Kovačić od 75), Kasemiro (Lukas od 46), Isko, Kros, Bejl (Asensio od 46), Ronaldo.

JUVENTUS: Bufon, Sandro, Kjelini, Benatija, De Šiljo (Lihtštajner od 17), Matuidi, Pjanić, Kedira, Mandžukić, Iguain (Šćešni od 90+6), Kosta.

BAJERN - SEVILJA 0:0

STRELCI: -. STADION: Alijanc Arena. SUDIJA: Vilijam Kalum (Škotska).

BAJERN: Ulrih, Rafinja (Šule od 87), Humels, Boateng, Kimih, Rodrigez, Martinez, Riberi (Alkantara od 71), Miler, Roben, Levandovski (Vagner od 77).

SEVLJA: Sorija, Navas, Merćado, Lengle, Eskudero, Banega, N' Zonzi, Korea, Vaskez (Nolito od 81), Sarabija (Ramirez od 70), Ben Jeder (Murijel od 65).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.