LIGA ŠAMPIONA: Uzalud Mesijeva majstorija, Navas je heroj PSŽ-a, Liverpul rutinski sa Lajpcigom (VIDEO)

10.03.2021. 22:54
Kejlor Navas
Kejlor Navas / Izvor: Profimedia
Kostarikanac odbarnio penal Argentincu.

Fudbaleri PSŽ-a i Liverpula plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Sveci su posle 4:1 na Nou Kampu odigrali 1:1 na svom Parku prinčeva sa Barselonom, dok su Redsi ponovo savladali Lajpcig rezultatom - 2:0.

AUUU, KAKVA BOMBA: Barselona je živa! Mesi raketom probušio Navasa (VIDEO)

NJEGOV DOLAZAK JE BIO GREŠKA: Ronalda treba pustiti na kraju sezone

NIJE SAMO ĐURĐEVIĆ: Valensija prati još jednog ljubimca Grobara, Slepi miševi žele bivšeg kapitena

Mnogo drame viđeno je u Parizu, Barsa je napadala, ali do vođstva je stigao PSŽ. Kilijan Mbape je u 31. minutu bio precizan sa bele tačke.

Katalonci se nisu predavali. Samo šest minuta kasnije, Lionel Mesi je pravom raketom doneo svojoj ekipi izjednačnje i nadu za preokret.

Mogao je omaleni Argentinac da donese prednost svom klubu u poslednjem minutu provog poluvremena, ali Kejlor Navas je jednom od najboljih fudbalera svih vremena odbranio penal.

Barselona je imala inicijativu i u nastavku, ređale su se šanse kao na traci, međutim, Navas je sa nekoliko fenomenalnih intervencija dovodio Kumanove izabranike do ludila. Kostarikanac je bio apsolutni heroj utakmice.

U drugom susretu večeranjeg programa Liverpul je rutinski savladao Red Bul Lajpcig rezultatom 2:0. Redsi su pitanje pobednika rešili za četiri minuta.

Prvo je Muhamed Salah pogodio u 70. minutu.