LIGA ŠAMPIONA: Mesi spasio Barsu u Londonu, Bajern PREGAZIO Bešiktaš (VIDEO+FOTO)

20.02.2018. 22:36
Fk Čelsi, FK Barselona, Leo Mesi
Fk Čelsi, FK Barselona, Leo Mesi / Izvor: Reuters

Prvi mečevi osmine finala.

Čelsi i Barselona su odigrali 1:1 u Londonu uz prvi gol koji je u devetom meču protiv Plavaca postigao Leo Mesi, dok je Bajern ubedljivom pobedom kod kuće protiv Bešiktaša (4:0), uz dva gola Tomasa Milera i Roberta Levandovskog već obezbedio plasman u četvrtfinale, pa će revanš u Istanbulu početkom marta biti samo puka formalnost.

TOŠIĆ: Ovo je najbolja Zvezda u poslednjih 15 godina, CSKA ne sme da se opusti

Milojević napada Armiju, zna se i sa kojom startnom postavom

Čelsi je u prvom poluvremenu imao dve fenomenalne šanse, obe preko Vilijana, ali se Brazilcu nije dalo da postigne gol. Vilijan je dva puta pogađao okvor gola, u 33. i 41. minutu, ali mu se za sve vratilo u 62. minutu, kad je fenomenalnim prizemnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao nemoćnog golmana Barselone. Gosti iz Katalonije su uspeli da izjednače u 75. minutu, posle katastrofalne reakcije kompletne odbrane Čelsija, Inijesta je uzeo loptu i asistirao, a Leo Mesi postigao prvi gol protiv Čelsija, u devetom meču protiv Plavaca.

UZDRMAO PLANETU: Brazilac priznao da je njegova ekipa NAMERNO pustila rivala (FOTO)

KAMBEK: Dostanić ponovo na klupi bivšeg kluba

NIŠTA SE NE PREPUŠTA SLUČAJU: Rusi organizovali izuzetno jako OBEZBEĐENJE za meč protiv Zvezde (FOTO)

Bajern je deklasirao Bešiktaš i praktično već obezbedio plasman u četvrtfinale. Bavarcima je posao bio olakšan već od 16. minuta, kad je defanzivac gostiju Domagoj Vida dobio direktan crveni karton. Reprezentativac Hrvatske je kao poslednji igrač srušio napadača Bajerna Roberta Levandovskog, a sudija iz Rumunije je poslao Vidi put u svlačionicu. Domaćin je već do poluvremena iskoristio brojčanu prednost, Tomas Miler je načeo goste u 43. minutu. Prednost Bavaraca duplirao je Kingsli Koman u 53. minutu. Sve dileme oko pobednika, verovatno i oko plasmana u narednu rundu, rešio je Miler drugim golom na meču, u 66. minutu, a do kraja je i Robert Levandovski postigao dva gola za Bajern i tako dotukao Bešiktaš. Reprezentativac Srbije Duško Tošić zaigrao je za Bešiktaš od 57. minuta.

ZA SPAS VUKOVA: Labadija na klupi Volfzburga (FOTO)

JAVIO SE NOLE: Đokovićeva MOĆNA poruka OBRADOVAĆE sve fanove!

ČELSI - BARSELONA 1:1

STRELAC: Vilijan u 62. minutu za Čelsi, a Mesi u 75. za Barselonu. STADION: Stamford bridž u Londonu. GLEDALACA: 41.000. SUDIJA: Čunejt Čakir (Turska).

ČELSI: Kurtoa, Aspilikueta, Kristijansen, Ridiger, Mozes, Fabregas (od 84. Drinkvoter), Kante, Alonso, Vilijan, Azar, Pedro (od 83. Morata).

BARSELONA: Ter Štegen, Serđi Roberto, Pike, Umtiti, Alba, Rakitić, Buskets, Paulinjo (od 63. Aleš Vidal), Inijesta (od 90+2. Andre Gomeš), Mesi, Suarez.

OTKLONJENA ENIGMA: Đukić našao ZAMENU povređenom kapitenu!

BAJERN - BEŠIKTAŠ 5:0

STRELCI: Miler u 43. i 66,Koman u 53. i Levandovski u 79. i 88. minutu. STADION: Fudbal Arena u Minhenu. GLEDALACA: 69.000. SUDIJA: Ovidiju Dan Hategan (Rumunija). CRVENI KARTON: Domagoj Vida (Bešiktaš) u 16. minutu.

BAJERN: Ulrajh, Kimih, Boateng, Humels, Alaba, Havi Martinez, Vidal (od 83. Toliso), Hame Rodrigez (od 44. Roben), Miler, Levandovski, Koman (od 81. Riberi).

BEŠIKTAŠ: Fabri, Adrijano, Pepe, Vida, Erkin (od 69. Gonul), Hačinson, Medel (od 85. Arslan), Kvarežma, Taliska, Babel, Vagner Lav (od 57. Duško Tošić).

FSS i Ministarstvo nastavili da pomažu srpske klubove (FOTO)