LIGA KUP: Liverpul posle produžetka došao do trofeja

25.02.2024. 18:54
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Sjajan meč je viđen.

Fudbaleri Liverpula su posle velike borbe i produžetaka u finalu Liga kupa uspeli da pobede Čelsi i osvoje prvi trofej u sezoni. Rezultat je bio 1:0., a strelac odluke bio je Virdžil van Dajk u 118. minutu.

SERIJA A: Napoli šokiran duboko u nadoknadi vremenaViktor Osimen

SERIJA A: Napoli šokiran duboko u nadoknadi vremena

SUPERLIGA SRBIJE: Pazarci pali u Lazarevom graduFK Napredak

SUPERLIGA SRBIJE: Pazarci pali u Lazarevom gradu

ŠOKANTAN KRAJ DERBIJA U ZAGREBU: Penal u 95. minutu odlučio pobednika (VIDEO)Bed blu bojs

ŠOKANTAN KRAJ DERBIJA U ZAGREBU: Penal u 95. minutu odlučio pobednika (VIDEO)

U 33. minutu je Čelsi zatresao mrežu preko Rahima Sterlinga, ali je prethodno Džekson za milimetar bio u ofsajdu i sudija je posle VAR intervencije poništio gol.

U 60. minutu videli smo i gol Liverpula, tačnije Virdžila Van Dajka. Posle centaršuta Robertsona iz prekida, kapiten crvenih je skočio i poslao loptu u mrežu, ali je usledila intervencija iz VAR studija, i Kavanag je, pošto je i sam pogledao snimak, poništio i ovaj pogodak.

Liga kup, finale:

Čelsi - Liverpul 0:0 (0:0) posle produžetka 0:1

Stadion: Vembli.

Gledalaca: 90.000.

Sudija: Kris Kavanag.

Strelac: Van Dajk u 118. minutu.

ČELSI: Petrović, Gusto, Disisi, Kolvil, Čilvel )od 112. Čaloba), Kaisedo, Fernandes, Palmer, Galaher (od 97. Madueke), Sterling (od 67. Nkunku), Džekson (od 89. Mudrik).

LIVERPUL: Keleher, Bredli (od 72. Klark), Konate (od 106. Kvansa), Van Dajk, Robertson (od 87. Cimikas), Mekalister (od 87. Mekonel), Endo, Gravenberh (od 28. Gomes), Eliot, Gakpo (od 87. Dens), Dijas.

Đorđe Petrović je u 115. minutu u dva navrata čudesnim intervencijama sprečio gol, ali nije ništa mogao tri minuta kasnije.

Posle centaršuta sa desne strane, sjajan skok Van Dajka, loptu je glavom prosledio u mrežu za veliku radost i slavlje igrača i navijača Liverpula