LIVERPUL STAVIO RUKE NA TROFEJ: Redsi SAMLELI Palas (VIDEO)

SrbijaDanas
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Titula pred vratima.

Ekipa Jirgena Klopa rutinski je savladala Kristal Palas ubedljivim rezultatom od 4:0. Ovom pobedom su Redsi "stavili ruke" na trofej engleske premijer lige koju čekaju više od tri decenije. Ali poslednji korak ka pehar nije u njihovoj moći, moraće da sačekaju rezultat meča Mančester siti - Čelsi kako bi bili potpuno sigurni u pripremama za svoje veliko slavlje.

OPERISAN AGUERO: Poslao poruku iz bolnice koja je oduševila navijače Sitija

EVROGOL: Kakva bomba Sergeja u derbiju, Lacio vodio 2:0 pa PUKAO! (VIDEO)

JUNAJTED PRONAŠAO PRAVOG IGRAČA: Velika šansa za fudbalera Partizana!

Naime, ukoliko Siti poklekne protiv Čelsija, Liverpul bi mogao i matematički da obezbedi titulu, na koju čeka pune tri decenije.

Nije se mnogo mučila ekipa Jirgena Klopa kako bi stigla do nove pobede, i to ubedljive protiv Kristal Palasa - 4:0.

Liverpul sada ima 23 boda više od Građana koji će predati krunu već sutra veče u slučaju da u Londonu ne pobede „plavce”, a pitanje je samo dana ili kola kada će "redsi"uraditi ono što nije od 1990. godine.

Ekipa Jirgena Klopa pred praznim Enfildom igrala je kao da joj gori pod nogama. Trent Aleksander-Arnold je pogotkom u 23. minutu iz slobodnog udarca najavio sigurnu pobedu domaćina, a do poluvremena se upisao i Mohamed Salah,

Redsi nisu spuštali ritam ni u drugom delu i vrlo brzo su rešili sve dileme. Igrao se 55. minut, kad je Fabinjo poslao pravi projektil sa 30 metara i zakucao loptu u mrežu.

Tačka je stavljena u 69. minutu kada je Sadio Mane zatresao mrežu poslije fantastičnog pasa Salaha.

Srpski internacionalac Luka Milivojević igrao je od 66. minutu, a posle ovog kola njegov Palas ostaje na devetom mestu sa 42 poena i u sledećem meču dočekuje Burnli.

Ukoliko Siti sutra savlada Čelsi, Liverpul će novu priliku da obezbedi titulu imati u direktnom okršaju s Građanima u narednom kolu.