LŠ AZIJE: Bivši fudbaler Zvezde srušio nekadašnjeg menadžera Čelsija, neviđena BRUKA Oskara (VIDEO)

11.04.2017. 15:40
Oskar
Oskar / Izvor: Foto: printscreen/Youtube

Mečevi 4. kola grupne faze.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Mihailo Petrović napravio je veliki uspeh u četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona Azije. Petrović je ostvario veliki trijumf sa Uravom, slavio je protiv kineskog Šangaja sa 1:0. Kineski klub sa klupe predvodi nekadašnji menadžer Čelsija Andre Viljaš Boaš. Bio je to izuzetno uzbudljiv meč, u kojem je jedan gol rešio pitanje pobednika, a on je delo Brazilca Rafaela Silve, kojem je u 44. minutu asistirao Slovenac Ljubijankić. Njih dvojica su i jedini stranci u japanskoj ekipi. Petrović je nekadašnji prvotimac Crvene zvezde, Rada, ljubljanske Olimpije, zagrebačkog Dinama i Šturma iz Graca. Trenersku karijeru je počeo u Austriji, nastavio je u Sloveniji, a od 2006. godine je u Japanu. Tamo je najpre predvodio Hirošimu od 2006. do 2011. godine, kad je preuzeo Uravu, čiji je i sada šef struke.

RINGIŠPIL: Nova SMENA trenera u Seriji A (FOTO)

PAŽNJA, PAŽNJA: Zbog OVOG Ćurčićevog OBEĆANJA, svi će pratiti utakmice Kristal Palasa (VIDEO)

Tragičar ovog susreta je bio još jedan Brazilac, ali u redovima Šangaja. Oskar, koji je pet sezona igrao za londonski Čelsi je najpre promašio jedanaesterac u 65. minutu, a to je ponovio 11 minuta kasnije i tako se propisno obrukao. Oskar inače ima ugovor koji mu garantuje 11 miliona evra po sezoni. Urava se sada izjednačila sa kineskim klubom na prvoj poziciji sa devet bodova, uz bolji međusobni skor, s obzirom da su u gostima izgubili sa 3:2, ali i postigli više golova na strani. U nokaut fazu plasiraće se po dva najbolja tima iz svake grupe.

POČINJE BITKA: Tri VELIKE zemlje se kandiduju za domaćina Mundijala 2026. godine