LUDA NOĆ U LIGI ŠAMPIONA: Dmitrović i Gudelj kapitulirali pred Tobžijama, Junajted se obrukao

08.11.2023. 23:14
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Profimedia

Crveni-đavoli pokazuju sve slabosti.

Fudbaleri Real Madrida upisali su i četvrtu pobedu u Ligi šampiona posle utakmice sa Bragom koju su savaldali sa 3:0 (1:0).

PREKINUT MEČ LIGE ŠAMPIONA! Navijač uleteo na teren među igrače sa zastavom Palestine (VIDEO)p

Liga šampiona: Sosijedad silovit, Napolitancima samo bod kod kućeFK Real Sosijedad

Liga šampiona: Sosijedad silovit, Napolitancima samo bod kod kuće

Real je posle ove pobede obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona, jer posle četiri kola ima 12 bodova, sa druge strane braga je treća sa tri boda.

Braga nije iskoristila penal u šestom minutu, da bi Real poveo u 27. kada je Brahim Dijaz doveo svoj tim u vođstvo.

U 58. minutu je Vinisijus Žunior postigao svoj tek treći gol u ovoj sezoni, čime je povećao prednost Reala.

Dok je pobedu kraljevskom klubu potvrdio Rodrigo samo dva minuta kasnije.

Ranije tokom dana Napoli je remizirao sa Union Berlinom 1:1.

Fudbaleri Arsenala savladali su na "Emirejtsu" ekipu Sevilje rezultatom 2:0, u četvrtom kolu grupe B Lige šampiona.

Strelci za Tobdžije bili su Leandro Trosar u 30, odnosno Bukajo Saka u 64. minutu utakmice.

Na golu aktuelnog prvaka Lige Evrope bio je naš Marko Dmitrović, dok je štopera igrao još jedan reprezentativac, Nemanja Gudelj.

U drugom meču ove grupe, ekipa PSV-a je u Ajndhovenu savladala Lans sa 1:0.

Pobedonosni pogodak bio je delo Luka de Jonga u 12. minutu susreta.

Inter je minimalnim rezultatom savladao Salzburg u samom finišu utakmice. Trener vicešampiona Evrope Simone Inzagi odlučio je da počne utakmicu u Austriji bez kapitena Lautara Martineza, ali je morao da pošalje Argentinca u igru kada je vrag odneo šalu.

Upravo je Lautaro realizovao penal u 86. minutu nakon što je Mads Bidstrup igrao rukom u svom šesnaestercu i tako poveo Real Sosijedad zajedno sa Interom u osminu finala: Inter – Salcburg 1:0 (0:0).

Španski tim je ranije pobedio Benfiku sa 3:1.

Najuzbudljivije je bilo u Kopenhagenu. Ne samo da je meč na kratko prekinut jer je navijač utrčao sa zastavom Palestine, već smo videli sedam golova i nestvarni preokret.

Fudbaleri Kopenhagena pobedili su Mančester junajted 4:3 u spektaklu od 108 minuta.

Mančester je poveo već u četvrtom minutu meča golom Hojlunda.

Duplirali su prednost Crveni đavoli u 28. minutu - strelac opet Hojlund.

Sve je išlo dobro po Junajted do 43. minuta kada je Rašford napravio prekršaj u šesnaestercu i zaradio crveni karton.

Kopenhagen je odmah stigao do gola iskoristivši brojčanu prednost. U 45. minutu Gonsalves je primio dug i precizan pas, dodao do Eliunusija koji je uprkos sedmorici defanzivaca Junjteda ispred gola, postigao pogodak za 2:1.

Megvajer je potom skrivio penal i domaći su izjednačili na 2:2.

Pogrešili su i igrači Kopenhagena. Vavro je igrao rukom u kaznenom prostoru i posle konsultovanja VAR-a dosuđen je penal za goste. U 69. minutu Junajted ponovo vratio prednost, a Bruno je šutirao sa bele tačke precizno za 3:2.

Kopenhagen se ponovo rezultatski vratio. U 83. minutu meča još jednom je loša odbrana Junajteda skupo koštala ovaj tim. Leragel je pobegao Dalou neposredno ispred gola i postigao gol.

Nisu ni tu stali domaći, u 87. minutu Kopenhagen je poveo preko 17-godišnjeg Ronija Bardađija koji je poslao loptu iza leđa Onane.

U drugom meču grupe Bajern je pobedio Galatasaraj sa 2:1. Sva tri gola viđena su u finišu. Kejn je pogodio u 80. pa u 86. minutu, a konačan rezultat postavio je Bakambu u trećem minutu nadoknade.