LUDILO U KINI: Piksi SRUŠIO šampiona, devet golova i dva het-trika (VIDEO)

02.03.2018. 14:47
Dragan Stojković
Dragan Stojković / Izvor: MN Press
Utakmica za nezaborav.

Ako je suditi po premijernom meču, na otvaranju sezone, predstojeće prvenstvo Kine doneće mnogo uzbuđenja. Bar je tako bilo u okršaju nekad evropskih igračkih legendi. Italijan Fabio Kanavaro je sa šampionskim timom Gvanžu Evergrandeom ugostio Gvanžu R&F, koga sa klupe predvodi peta Zvezdina zvezda Dragan Stojković.

Na terenu - ludilo i devet golova (4:5). U bukvalnom smislu te reči. Piksijeva ekipa vodila je 2:0, domaćin preokrenuo na 3:2, a potom i Gvanžu R&F opet poveo sa 4:3. Novo izjednačenje doneo je Gular sa penala u 69. da bi u šest minuta kasnije Ži postigao gol odluke i doneo trijumf protiv prvaka Gvanžu Evergrandea.

RADNIČKI SE POTRUDIO: Evo kako sada izgledaju horor svlačionice (VIDEO)

DIREKTOR SUPERLIGE SVE IZNENADIO: Poznato da li će se igrati na Čairu

MILOJEVIĆ JASAN: Zmajevi su znali da prave PROBLEME, ali nam neće pokvariti ŽURKU

Iako ne spada u prvu kategoriju kineskih klubova po bogatstvu i budžetu, iako nema svetske zvezde poput Oskara, Hulka, Lavecija, Pata ili Vitsela, iako ni u gradu nije najveći klub, Guangdžou R&F najveći kvalitet ima u srpskom stručnjaku Draganu Stojkoviću i izraelskoj haubici Eranu Zahaviju, koji je postigao prva dva gola za goste.

Posle ekspresnih pogodaka Zahlavija u 2. i 10. minutu, domaćina je u život vratio nekada Salcburgov napadač Alan Karvaljo koji je do kraja poluvremena postigao het-trik i potpuno preokrenuo rezultat (3:2).

Izraelac koji je eksplodirao prošle sezone i mimo svih prognoza bio najbolji igrač i strelac lige, nastavio je u istom stilu i ove sezone. Zahavi igra fudbal života pod Piksijevom palicom! Sa tri gola je bio junak pobede nad najbogatijim kineskim klubom i sedmostrukim uzastopnim šampionom države.

U 49. minutu bio je strelac za 3:3, a zatim asistirao Žunioru Ursu za 3:4. Nepostojeći penal u 68. minutu za Kanavarov tim, sigurno je realizovao Rikardo Gular za novo izjednačenje, da bi konačan rezultat postavio konačno neki kineski igrač, Šao Ži u 75. minutu. Početak sezone kao iz bajke za Piksija i Gvanžu R&F.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.