LUDNICA U ARGENTINI: River doneo TITULU Boki u 95. minutu (VIDEO)

FK Boka Juniors / Izvor: Foto: Twitter/ Bettogoal

Fudbaleri Boke Juniros novi su šampioni Argenitne, jer su posle neviđene drame ostali na prvom mestu sa dva boda prednosti isped Rasinga. Pred poslednje kolo klub sa Bombonjere je bio na prvom mestu sa 51. bodom, dok je Rasing bio drugi sa 50 bodova.

PITANJE ŠAMPIONA JE REŠENO? Zvezda SVE DALJA od Partizana (TABELA)

LACIO POKORIO BERGAMO: Sergej predvodio ekipu kao KAPITEN!

RASTANAK NEIZBEŽAN: Ronaldo ne želi da ostane u Mančester Junajtedu

U poslednjem kolu Boka je na svom terenu dočekala najvećeg rivala Rasinga ekipu Indepedijentea, dok je Rasing igrao protiv Bokinog najljućeg rivala, Rivera.

Indepedijente je šokirao Bombonjeru u 32. minutu kada je sa bele tačke bio precizan Leandro Fernandez. Ipak, samo dva minuta kasnije njegov prezimenjak Giljermo poravnava na 1:1.  Domaćin je odmah na startu drugog poluvremena stigao do potpunog preokreta preko Sebastijana Vilje i činilo se da će lako stići do nove titule. Na njihovu žalost to nije bio slučaj. Independijente je želeo do gola i u tome je uspeo u 81. minutu kada je golobradi Nikolas Valjeho pogodio za 2:2.

Delovalo je da Boka neće imati čemu da se raduje jer je Rasing na domaćem terenu u Aveljanedi vodio 1:0 protiv Rivera od 56. minuta i pogotka Rohasa iz penala.

Međutim, tim Marsela Galjarda uspeva da stigne do izjednačenja u 80. minutu preko kolumbijskog napadača Migela Borhe. Ipak, Rasing, koji sa klupe vodi Fernando Gago, nije odustajao.

U 90. minutu Jonatan Galvan imao je penal koji bi praktično doneo titulu Rasingu, ali nije bio precizan. U 90+5. minutu Borha postiže svoj drugi gol protiv klonulog Rasinga za veliku radost crveno-belog dela Buenos Airesa, ali još veći kada su u pitanju navijači Boke.

Tim sa „Bombonjere“ tako je došao do 35. titule nacionalnog prvaka u istoriji, pete otkad se prvenstvo igra u aktuelnom formatu. Boka je bila šampion 2015, 2017, 2018, 2020. i sada ponovo 2022. godine

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Vanja, supruga Novice Veličkovića