SUPERLIGA SRBIJE: Sale KAPITEN sa penala POGURAO Partizan u Šapcu (VIDEO)

05.11.2017. 12:46
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli upisali petu uzastopnu pobedu.

Fudbaleri Partizana slavili u pretposlednjem meču 16. kola Superlige na terenu Mačve (3:1). Posle ubedljive pobede na otvaranju prvenstva u Humskoj, kada su crno-beli ispratili Šapčane sa šest lopti u mreži (6:1), očekivalo se da će Đukićev tim lako odraditi posao i zabeležiti petu pobedu zaredom, međutim, domaćin se predstavio u daleko boljem izdanju.

RATNICI DOBILI DENVER, DURENT ODUŠEVLJEN SRBINOM: O Jokiću samo biranim rečima (FOTO)

NAPRAVILE UVERTIRU ZA MUŠKE KOLEGE: Odigran ženski košarkaški derbi

Mačva je ušla agresivno u meč, i to se domaćinu isplatilo u 37. minutu kada su stigli do vođstva. Opasan napad Šapčana tekao je od Bojana Matića, nesuđeno pojačanje Partizana iz 2013. godine, stuštio se ka golmanu Stojkoviću. Stigao ga je Everton i faulirao, a još jedan bivši igrač crno-belih Mladen Lazarević efektno izveo „slobodnjak“ i doneo prednost Šapčanima.

Partizan je u nastavku pojačao ritam i već na startu drugog dela izjednačio. Posle centaršuta Vulićevića, najprisebniji je u šesnaestercu bio Tavamba i postigao novi gol!

Krenuli su još žešće crno-beli potom, stezali obruč oko gola Mačve i stvarali prilike. Uspeli su da naprave rezultatski preokret. Za to je zaslužan Danilo Pantić, koji je iznudio penal, pa su kapiten Ilić sa penala i Jovanović u finišu meča ipak uspeli da donesu Parnom valjku 39 poen i na bod priđu Crvenoj zvezdi, koja svoju utakmicu igra od 17 protiv niškog Radničkog.

MAČVA VODI: Bivši igrač Partizana ubio PAUKA u Stojkovićevim RAŠLJAMA (VIDEO)

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana gostuju Mačvi u Šapcu, u 16. kolu Superlige Srbije. Trener crno-belih Miroslav Đukić vraća se u grad gde je počeo blistavu fudbalsku karijeru.

Šampion Srbije dolazi na stadion pored Save sa četiri vezana trijumfa. Do današnje utakmice, crno-beli su slavili na tri gostovanja: Borac u Čačku i Zemun (po 2:1), Radnik u Surdulici i Bačku pred svojim navijačima (oba puta 3:1).

Dešavanja iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

ĐUKIĆ PRESEKAO: Sa OVOM jedanaestoricom Partizan OSVAJA Šabac! (FOTO)

POSLE PREOKRETA U ŠAPCU: Đukić pričao o taktici, a Aničić o stvarima protiv kojih se NE MOŽE

KRAJ UTAKMICE.

89. minut - Novi gol za Partizan! Đorđe Jovanović se odlično snašao, ušao u šesnaesterac sa desne strane i definitivno rešio pitanje pobednika, posle dodavanja Pantića postavivši konačnih 3:1.

87. minut - Žuti karton za Stojkovića.

85. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi! Kapiten Saša Ilić je pogodio za preokret Partizan - 2:1! Golman Filipović krenuo je na pravu stranu, ali nije uspeo da zaustavi siloviti udarac.

84. minut - Penal! Posle prekršaja nad Pantićem Užičanin Đokić pokazao je na belu tačku.

81. miinut - Mitroviću žuti karton posle faula nad Arsneijevićem. Lazarevićev je ponovo pokušao da iznenadi Stojkovića, ali je golman Partizana odlično odragovao i odbranio njegov šut.

80. minut - Zoran Tošić po zemlji mlako šutirao u Filipovića.

79. minut - Tošićev centaršut izblokirala je odbrana Mačve.

78. minut - Posle gola Tavambe bez izrazitih prilika na obe strane.

75. minut - Centaršut Vulićevića izbio Lazarević i otklonio opasnost.

72. minut - Žuti karton za Adamovića.

71. minut - Janković je nepreciznim šutem pored gola završio utakmicu. Zameniće ga Danilo Pantić.

68. minut - Faul Jankovića nad Gavrićem. Slobodan udarac za Mačvu na sredini terena.

65. minut - I Đukić menja. Umesto Ožegovića ušao je Đorđe Jovanović.

63. minut - Izmena u Mačvi. Na terenu je Gavrić umesto Gemovića.

59. minut - Nova šansa za Partizan. Janković je šutirao sa 25 metara pored gola.

56. minut - Žuti karton za Lazarevića, posle faula nad Tavambom.

54. minut - GOOOOOOOOOOL! Partizan je izjednačio! Tavamba je iskoristio centaršut Vulićevića i postigao novi gol, vrativši crno-bele u igru - 1:1.

52. minut - Šansa za Partizan. Tražili su crno-beli penal, posle prekršaja nad Tavambom, ali se Đokić nije oglasio.

47. minut - Matić je ponovo bio u šansi, u šesnaestercu je šutirao, a Stojković odlično intervenisao.

46. minut - Prva izmena u Partizanu. Umesto Marka Jevtovića na terenu je kapiten Saša Ilić.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.

42. minut - Žuti karton za Ivića.

41. minut - Zicer za Tavambu, zaobišao je Filipovića i umesto da šutira otišao je previše ukoso. Stigao je Igor Ristivojević da se vrati, pa ga je Kamerunac pogodio u glavu i velika šansa je propala.

38. minut - Odmah u sledećem naletu, nova šansa za Šapčane: Arsenijević je uposlio Matića, a ovaj šutirao pored gola.

37. minut - GOOOOOL: Mladen Lazarević je majstorski izveo slobodan udarac i "ubio pauka". Stojković se nije pomerio, veliko oduševljenje na tribinama stadiona u Šapcu. Vodi Mačva 1:0.

35. minut - Matić je bio u kontri, sam se stuštio ka Stojkoviću, ali ga je Everton stigao i oborio sa leđa. Sudija Đokić pokazao je Brazilcu žuti karton i dosudio faul za Mačvu.

31. minut - Iz okreta je pokušao Bojan Matić, ali je opet Stojković bio dobro postavljen i rutinski uhvatio loptu.

26. minut - Tavamba je udario Ivića na sredini terena. Igrač Mačve pridigao se posle kraće pauze.

24. minut.- Ubacivanje Gemovića, lak posao za Vladimira Stojkovića.

14. minut - Tošić iz slobodnog udarca šutira pored gola. Najbolja šansa za crno-bele da povedu.

9. minut - Radoš Protić je promašio iz blizine ceo gol Partizana. Velika šansa za domaćina.

8. minut - Stojković je sjajnom intervencijom odbranio "zicer" Miodragu Gemoviću, posle asistencije Matića.

7. minut - Oštar start Adamovića nad Tošićem na sredini terena. Vezista Partizana je izveo slobodan udarac, ali je odbrana Mačve otklonila opasnost i u kontri zapretila.

6. minut - Centaršut Vulićevića sa desne strane, tražio je Tavambu, ali je golman Filipović odlično intervenisao.

4. minut - Žuti karton dobio je Matić.

Utakmica je počela.

MAČVA - PARTIZAN 1:3 (1:0)

STRELCI: Lazarević u 37. minutu za Mačvu. Tavamba u 54. Ilić (iz penala) u 85. i Jovanović u 89. minutu za Partizan.

STADION: Mačve.

SUDIJA: Nenad Đokić (Užice).

ŽUTI KARTONI: Matić, Ivić, Lazarević, Adamović (Mačva), Everton, Mitrović, Stojković (Mačva).

MAČVA: Filipović - Pejović, Ristivojević, Lazarević, Protić - Ivić, Obrovac (od 87. Jovanović) - Gemović (od 63. Gavrić), Adamović, Arsenijević - Matić.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Nemanja G. Miletić, Mitrović - Everton, Jevtović (od 46. Ilić), Janković (od 71. Pantić) - Tavamba, Tošić, Ožegović (od 65. Jovanović).