MAKI BANJAK TRAGIČAR KAMERUNA: Štoper Partizana pogurao Zelenortska Ostrva do pobede (VIDEO)

26.03.2021. 19:27
Maki Banjak
Maki Banjak / Izvor: MN Press

Blamaža defanzivca crno-belih.

Fudbaleri Zelenortskih Ostrva napravili su veliki korak ka plasmanu na Afrički kup nacija pobedom nad Kamerunom sa 3:1 (1:1). Utakmica 5. kola kvalifikacione grupe "F" nije imala rezultatski značaj za popularne Lavove, zbog toga je selektor gostiju Toni Konseisao izveo kombinovani sastav, a u startnih 11 našao se štoper Partizana Maki Banjak.

SRPSKA NOĆ U NBA LIGI: Jokić, Bogdanović, Marjanović i "MAGIČNI ZAČIN"

OPASAN OKRŠAJ SA SRBIJOM: Portugalci posebno spremni za Tadića! A SMS, Vlahović, Mitrović? Nije samo kapiten...

POTPIS ZLATA VREDAN: Odlični golman produžio saradnju do 2023. godine

Počelo je odlično po Kamerun, igrao se 14. minut kada je Pjer Kunde doveo goste do vođstva. Međutim, već u 25. minutu Kuka postiže izjednačujući gol.

Preokret domaćih viđen je u drugom poluvremenju, njemu je "kumovao" defanzivac Parnog valjka. Banjak je očajno reagovao u 59. minutu, savladao je sopstvenog golmana i doneo veliku radost belo-plavima.

Konačan rezultat postavio je Rajan Mendeš u 69. minutu.

Zelenortska Ostrva nalaze sa na drugom mestu grupe "F" sa 7 bodova, dva više od trećeg Mozambika. Poslednje kolo će odlučiti drugog putnika iz pomenute skupine.