SVE PROKOCKALI U FINIŠU: Nikolić već video Ligu šampiona, ali Ronaldov Al Nasr ide u elitu

22.08.2023. 21:26
Marko Nikolić
Marko Nikolić / Izvor: MN Press

Šteta za srpskog trenera.

Fudbaleri Šabab Al Ahli koje sa klupe predvodi srpski trener poraženi su od Al Nasra (4:2) u kvalifikacijama za azijsku Ligu šampiona i tako će ipak tim iz Saudijske Arabije u elitno takmičenje.

SA FONDACIJOM MOZZART DO NOVIH POBEDA: Tekvondo klub Azija na korak do Olimpijade

JOŠ JEDNO POJAČANJE AL NASRA: Otavio iz Porta stigao za 60 miliona evra

MURINJO I LUKAKU "PONOVO JAŠU": Roma želi napadača Čelsija

Tim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je poraz pretrpeo u samoj završnici meča. Al Nasr je poveo u 11. minutu. Strelac je bio Taliska, pogodio je glavom Brazilac posle odličnog kornera Brozovića.

Prednost ekipe čiji je kapiten slavni Kristijano Ronaldo je trajala svega sedam minuta. Algasani je krunisao odličnu akciju Šabab Al Ahlija. Totalni preokret je usledio na samom startu drugog poluvremena kada je isti igrač umakao odbrani Al Nasra i rutinski pogodio mrežu.

Saudijci su do poravnanja stigli u 88. minutu. Al Ganam je bio strelac, njegov udarac glavom je kačio nekog od defanzivaca Šabab Al Ahlija i prevario golmana Nasera.

U 95. minutu totalni šok za Marka Nikolića. Jahja je uputio centaršut i pogodio u trepavicu Andersona Talisku koji je ponovo glavom zatresao mrežu. Marcelo Brozović je dva minuta kasnije postavio konačan rezultat, asistirao mu je Ronaldo.

Za tim koji predvodi Marko Nikolić nastupaju i dva srpska igrača, Bogdan Planić i Luka Milivojević koji su odigrali čitav meč.