MBAPE SPASILAC ”SVETACA”: Brest valjano namučila PSŽ

29.10.2023. 15:27
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Profimedia

A ko će drugi...

Fudbaleri Pari Sen Žermena su posle dosta muke savladali Brest u gostima 3:2 u okviru 10. kola Lige 1.

ŠPANCI SAZNAJU: Džud Belingem će dobiti nagradu za najboljeg mladog fudbalera EvropeDžad Belingem

Venger: Totenhem, Arsenal, Liverpul i Siti kandidati za tituluArsen Venger

Venger: Totenhem, Arsenal, Liverpul i Siti kandidati za titulu

Evo kada se Glazer vraća na teren nakon povredeOmri Glazer

Evo kada se Glazer vraća na teren nakon povrede

Izabranici Luisa Enrikea su dobro ušli u meč i već sredinom prvog poluvremena došli do dvostruke prednosti.

Prvo je u 16. minutu Voren Zair-Emeri pogodio za 1:0 na asistenciju Bredlija Barkole, a prednost je u 28. minutu povisio Kilijan Mbape u 28. minutu posle dobrog dodavanja Kang-In Lija (2:0).

Delovalo je kao da sve u svojim rukama imaju fudbaleri PSŽ-a, ali u 43. minutu usledio je pogodak Stiva Muniea na asistenciju Kenija Lale, koji je vratio Brest u život.

Pari Sen Žermen je uspeo da zadrži prednost na poluvremenu, ali je odmah na startu drugog poluvremena zakomplikovao situaciju, kada je domaćin došao do izjednačenja.

Igrao se 52. minut kada je Romain Del Kastiljo, angažovao Džeremija Le Duarona, koji je rutinski glavom savladao Đanluiđija Donarumu za 2:2.

Isti igrač je mogao u 67. minutu da režira totalni preokret, ali nije bio precizan.

Neizvesno je bilo sve do 86. minuta, kada je Rendal Kolo Muani, pao u šesnaestercu posle duela sa defanzivom Bresta.

Sudija na prvu nije pokazao na belu tačku, ali je posle konsultacije sa sudijama iz VAR sobe dodelio penal gostima.

Odgovornost je preuzeo Kilijan Mbape, gađao levi golmanov ugao, Marko Bizot je uspeo da odbrani, ali i odbije loptu do francuskog napadača, koji je na drugu pogodio mrežu i vratio PSŽ-u vođstvo, a ispostaviće se i pobedu.

Pari Sen Žermen u narednom kolu doćekuje Monpelje, dok Brest gostuje Monaku.