MESI ĆE SLAVITI MBAPEA: Parižanima prva runda SPEKTAKLA, Sitijeva PETARDA

15.02.2022. 22:59
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Reuters

Francuz heroj.

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Real Madrid (1:0), dok je Mančester siti rutinski slavio na gostovanju Sportingu (5:0) u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Budimo uz srpski sport - Mozzart podržava četiri najveća nacionalna saveza

ISTORIJSKO VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Prvi put se ne koristi omraženo pravilo, uvedeno je još 1965. godine

VLAHOVIĆ NE BI IMAO MESTA U JUVENTUSU '96. GODINE Čuveni vezista nazvao Srbina MONSTRUMOM, ali ipak ga izostavio

Heroj Parižana večeras je bio fenomenalni Kilijan Mbape. Trenutak odluke se dogodio u nadoknadi drugog poluvremena, kada je Francuz ušao u šesnaesterac gostiju, prevario nekolicinu protivnika i rezantnim udarcem savladao Kurtou.

Belgijski čuvar mreže istakao se u 61. minutu kada je uspeo da odbrani penal Mesija, koji je dosuđen posle prekršaja Karvahala nad Mbapeom.

Opšti utisak je da je tim Marusija Poketina apsolutno zasluženo došao do pobede, pošto su promašili niz prilika tokom 90 minuta, a najbolje je imao upravo strelac gola. Prvo jednu u prvih 45 minuta, kao i u drugom delu, međutim oba puta se ostakao golman Madriđana.

Real gotovo da nije ozbiljnije pripretio golu Donarume za čitav tok meča.

Fudbaleri Mančester sitija su pitanje pobednika, a čini se i pitanje prolaska u četvrtfinale, rešili u prvih 45 minuta.

Glavni sudija meča je bio srpski arbitar Srđan Jovanović, a prvo iskušenje imao je u sedmom minutu, kada je Marez zatresao mrežu nejakih Portugalaca, ipak u prvom trenutku se činilo da će Srbin poništiti pogodak Alžirca. Pošto je prvobitno dosuđen ofsajd De Brujnea, ali usledila je VAR provera posle koje je Jovanović pokazao na centar.

FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters

Do kraja poluvremena još tri puta se zatresla mreža Adana, strelci su bili Bernardo Silva x2 i Fil Foden. U nastavku je Sterling postigao još jedan pogodak, tako da će revanš u Engleskoj biti puka formalnost.