21°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA KONFERENCIJA: Borjan ipak NASTAVLJA svoju evropsku priču! Makabi iz Bačke Topole u osminu finala

14.12.2023. 23:13
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: Profimedia

Rezutati Lige konferencija...

Fudbaleri Olimpije iz Ljubljane slavili su na meču priotiv Slovana iz Bratislave na svom terenu rezultatom (2:1). Ekipa iz prestonice Slovenije pred ovaj meč nije imala šanse da obezbedi proleće u Evropi, ali se na dostojan načim oprostila od LK za ovu sezonu.

MORA JOŠ DA SE UČI: TSC nemoćan u Pireju (VIDEO)FK TSC

MORA JOŠ DA SE UČI: TSC nemoćan u Pireju (VIDEO)

ČUKARIČKI PORAŽEN OD GENKA: Brđani bez bodova u Ligi konferencijaFK Čukarički

ČUKARIČKI PORAŽEN OD GENKA: Brđani bez bodova u Ligi konferencija

LIGA EVROPE: Liverpul pao u Belgiji! Roma i Bajer UBEDLJIVIFK Liverpul

LIGA EVROPE: Liverpul pao u Belgiji! Roma i Bajer UBEDLJIVI

Poveli su gosti golom Pedro Lukasa Švajcera u 17, izjednačio je Blekmen za samo deset minuta, dok je Brazilac u 58. minutu doneo pobedu svom timu.

Utakmicu je obeležio bivši golman Crvene zvezde Milan Borjan koji je u 54. minutu dobio direktan crveni karton zbog nepromišljenog starta nad Kardeslerom.

Drugi meč grupe A se igrao u Lilu, gde je član Lige 1 bio bolji od predstavnika Farskih Ostrva Ki Klaksvika sa (2:0). Lil je tako grupu okončao na prvom mestu i tako se plasirao u osminu finala LK.

Golove na ovom meču su postizali Jusuf Jazidži u 29 i Andre Gomeš sa bele tačke u 87.

Direktno u osminu finala iz grupe B plasirao se Makabi iz Tel Aviva koji je večeras u Bačkoj Topoli bio bolji od Genta rezultatom 3:1 i zauzeo prvo mesto ispred Belgijanaca.

Zahavi je dva puta pogodio za nominalnog domaćina, a mrežu Genta zatresao je i  Kaničovski, dok je De Sart samo ublažio poraz gostiju.

U istoj grupi ukrajinska Zorja je sa 4:0 deklasirala islandski Brejdablik i ostavila ga na poslednjem mestu bez osvojenog boda.

U grupi A belgijski Klub Briž je pobedom od 3:1 nad Bodo Glimtom iz Norveške obezbedio prvo mesto i plasman u osminu finala, dok će Bodo u baraž.

Turski Bešiktaš je u meču bez rezultatskog značaja kao gost savladao Lugano u Švajcarskoj sa 2:0.