13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

MILAN JE BIO NA KOLENIMA: Herojska partija crveno-belih, Gobeljić promašio osminu finala

25.02.2021. 20:14 00:31
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Reuters

Šteta, velika šteta...

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su na San Siru sa Milanom u utakmici šesnaestine finala Lige Evrope rezultatom 1:1 (1:1). Imali su crveno-beli nekoliko velikih šansi za pobedu i plasman u narednu rundu takmičenja, međutim, "fortuna" je bila nakolnjena Rosonerima.

Novčane nagrade za najbolje: NE PROPUSTI PRILIKU DA OSVOJIŠ 50.000 DINARA!

SNIMCI PRED SAM MEČ: Pogledajte stanje ispred San Sira, a tek unutra - IMPRESIVNO IZGLEDA (VIDEO)

FALĆINELI KAO INZAGI: Italijan zna kako se postižu golovi Milanu (VIDEO)

Nije dobro počelo po Zvezdu na severu Italije. Igrao se 8. minut kada je Krunić zapretio sa ivice kaznenog prostora, a njegov pokušaj je rukom zakačio Gobeljić. Sudija Hesus Hil je posle asistencije iz VAR sobe pokazao na belu tačku sa koje je precizan bio Kesi.

Ovo kao da je probudilo crveno-bele, srpski klub je odigrao fenomenalno u nastavku, ređale su se šanse kao na traci. Prednjačio je Ben koji je zatresao mrežu Donarume u 19. minutu, međutim, nakon odgledanog snimka ustanovljeno je da je Pankov loptu prosledio rukom.

Tri minuta kasnije, El Fardu je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Propuštene prilike nisu obeshrabrile pulene Dejana Stankovića, nagrada za odlično izdanje stigla je samo 120 sekundi kasnije od pogođenog okvira gola. Ivanić je sjajno uposlio reprezentativca Komorskih Ostrva koji rutinski pored Romanjolija loptu šalje u malu mrežu.

Do kraja prvog dela videli smo blagu inicijativu Milana, najbolju situaciju propustio je Dalo u  37. minutu. Udarac Portugalaca iz neposredne blizine sjajno je zaustavio Borjan.

Drugo poluvreme počelo je u znaku Milana. Pioli je na teren posalo Ibrahimovića i Rebića. Inicijativa Rosonerih trajala je 15-tak minuta, a onda je Zvezda dala "gas". Prvo je Ivanić zapretio u 61. minutu nakon solo-prodora, sedam minuta kasnije, Gobeljić je promašio osminu finala.

Univerzalac iz Kraljeva je promašio priliku koja bi mogla da mu obeleži karijeru! Sanogo se sjajno bacio na volej koji je odbranio Donaruma, Gobeljić je naleteo na loptu i uspeo da promaši prazan gol.

Da nevolja bude veća, Marko je 60 sekundi kasnije dobio drugi žuti karton.

Pokušavala je Zvezda i sa 10 igrača, pretili su Katai i Pavkov, međutim mreža se nije zatresla.

Ostaje gorak ukus u ustima nakon večerašnje utakmice na San Siru. Crveno-beli su bili bolji u većem delu susreta.

U nastavku teksta možete pročitati tok meča.

KRAJ UTAKMICE!
Milan - Crvena zvezda 1:1.
90. minut
Igraće se još tri minuta.

83. minut
Nikolić menja Ivanića.

82. minut
Katai je imao neverovatnu šansu! Mogao je Magiko da postane heroj - lopta odlazi pored desne stative.

78. minut
Petrović je centrirao, ali Donaruma je za delić sekunde ispred Pavkova.

72. minut
Pavkov je u igri, na klupu se preselio Falćineli.

69. minut
Užasnu utakmicu igra Gobeljić. Upravo je zaradio crveni karton.

69. minut
Falko i Katai menjaju Kangu i Bena.

68. minut
Kakav promašaj Gobeljića. Donaruma je bio savladan, ali neverovatno šta je Marko promašio.

66. minut
Ernandez i Salemakers menjaju Kalabriju i Kastiljeha.

63. minut
Javna opomena za Ibrahimovića zbog ometanja Borjana.

61. minut
Odličan solo prodor Ivanić nakon kojeg je uputio šut ka Donarumi. Tomori izbija u korner.

60. minut
Rosoneri pritiskaju, Zvezda se organizovano brani i čeka svoju šansu iz kontranapada.

53. minut
Velika prilika za Rebića! Zlatan je spustio loptu glavom, a Hrvat sa nekoliko metara šalje loptu pored gola.

53. minut
Prvi pokušaj Ibrahimovića na utakmici - pravo u Borjana.

48. minut
Kanga ponovo preti sa distance, dosta neuspešno.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

REAGUJE I STANKOVIĆ!
Srnić je ostao u svlačionici, na terenu je Petrović.

DVOSTRUKA IZMENA U MILANU!
Ibrahimović i Rebić menjaju Leaa i Krunića.

KRAJ PRVOG POLUREMENA!

44. minut
Žuti karton zaradio je Srnić.

43. minut
Dobar šut Kange sa 35 metara, lopta odlazi pored leve stative.

37. minut
Neverovatna odbrana Borjana! Imao je zicer Dalo, ali Zvezdin kapiten na visini zadatka.

35. minut
Milan preuzima kontrolu nad mečom.
29. minut
Kesi preti sa 20-tak metara, Sanogo izbacuje u korner.

24. minut
GOOOL! Ben! Sjajno dodavanje Ivanića i rutinska završnica reprezentativca Komorskih Ostrva.

22. minut
Prečka! Ben je iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora pogodio okvir - sreća za Milan.

19. minut
Crvena zvezda postiže pogodak, tačnije Ben, međutim posle VAR snimka utvrđeno je da je Pankov dirao loptu rukom.
16. minut
Odlična akcija srpske ekipe! Lepo je Ivanić pronašao Bena, El Fardu je neprecizan sa 15-tak metara.

14. minut
Falćinelijev pokušaj blokirao je Tomori - korner za goste.

9. minut
Milan je stigao do prednosti! Kesi je sigruno izveo penal, teška situacija za crveno-bele.