MILAN ISPUSTIO 2:0! Leće za četiri minuta rastužio Rosonere

11.11.2023. 17:38
FK Milan
FK Milan / Izvor: Profimedia

Neverovatan meč...

Fudbaleri Lečea savladali su Milana rezultatom 3:2 na startu subotnjeg programa 12. kola Serije A. Tim sa stadiona "Via del Mare" je nakon sjajnog starta sezone ušao u veliku krizu i na poslednjih pet mečeva gora je samo Verona.

TRILER NA MOLINOU: Totenhem vodio do 91. minuta i ostao praznih šakaFK Vulverhempton

TRILER NA MOLINOU: Totenhem vodio do 91. minuta i ostao praznih šaka

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU: Nema ko da brani protiv Čukaričkog!Aleksandar Jovanović

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU: Nema ko da brani protiv Čukaričkog!

(SASTAVI) NEMA GLAZERA, NITI IVANIĆA: Katai najzad u prvoj postavi, Bahar napravio zanimljiva rešenjaZvezda

Tim Roberta Daverse je pred ovaj meč zabeležio dva uzastopna poraza, dok za pobedu nisu znali još od kraja septembra. U takvom raspoloženju i formi su dočekali "rosonere".

Počelo je katastrofalno, pa su gosti iz Milana do 35. minuta već imali dva gola prednosti. Prvo je Olivije Žiru u 28. minutu nekako uspeo da iskontroliše loptu posle centaršuta Tea Ernandesa i kolenom uz pomoć kuka zatresao mrežu.

Sedam minuta kasnije veće je bilo 0:2, kada se u strelce upisao Tijani Reijnders posle solo prodora i ne baš najboljeg šuta. U tom trenutku su mnogi već upisali novi poraz za Leče.

Nije tako mislila ekipa za koju nastupa Nikola Krstović. Crnogorski napadač se ni četvrtu utakmicu u nizu nije upisao u Seriji A, a na ovom meču je igrao do 63. minuta kada je zamenjen.

Ubrzo je i domaći tim bolje zaigrao i preko rezerviste Nikole Sansonea izjednačio, a potom je tri minuta kasnije isti igrač odložio loptu do Lameka Bande koji pogađa za 2:2.

Mogao je Leče do kraja i do čitavog plena. Roberto Pikoli je u četvrtom minutu nadoknade postigao gol za veliki preorket, ali je isti poništen nakon provere u VAR sobi zbog prekršaja.

U tim trenucima su gosti igrali sa igračem manje, nakon što je Olivije Žiru dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Leče je sa ovim bodom stigao do 14 što je dovoljno za 13. mesto pred gostovanje Veroni, dok Milan za liderom Napolijem sada zaostaje pet bodova uz utakmicu više. Tim Stefana Piolija u narednom kolu dočekuje Fiorentinu.