24°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

SERIJA A: Milan MAŠIO penale i u zaustavnom vremenu ostao bez pobede i to sa bele tačke

27.01.2024. 22:46
Olivije Žiru
Olivije Žiru / Izvor: Reuters

Meč 22. kola.

Fudbaleri Milana nisu uspeli da osvoje ceo plen na svom terenu protiv Bolonje. Meč 22. kola Serije A završen je rezultatom 2:2, a duel su obeležili penali. Milanezi su promašili dva, a gosti su do boda došli sa bele tačke u zaustavnom vremenu preko Rikarda Orslonija.

LUDILO U BARSELONI: Palo je osam pogodaka, a odlučujući u deveom i 12 minutu nadokandeBarselona - Viljareal

LA LIGA: Real posle preokreta stigao do pobede i prvog mestaVinisijus Žunior

LA LIGA: Real posle preokreta stigao do pobede i prvog mesta

BAJERN SLAVIO U BAVARSKOM OBRAČUNU: Srbin postigao gol za nemačkog velikanaAleksandar Pavlović

BAJERN SLAVIO U BAVARSKOM OBRAČUNU: Srbin postigao gol za nemačkog velikana

Povela je Bolonja preko Džošue Zirkezea u 29. minutu. Zatim je Olivije Žiru promašio penal u 42. minut, ali su ipak preko Ruben Loftus-Čika na samom kraju poluvremena stigli do izjednačenja.

Srbin Luka Jović je na teren umesto Žirua ušao u 60. minut, ali se zanimljiva stuacija desila u 74.

Sem Beukema je napravio penal, a Teo Ernandez je uzeo loptu u svoje ruke, međutim nije bio precizan sa bele tačke. Lopta mu se potom odbila od stative, a on je uz dozu sreće ipak pogodio.

Krenulo je slavlje, ali je arbitar Davide Masa već podigao ruku i dosudio indirektan udarac za goste. Igrači su bili u čudu, ali pravila su i više nego jasna. Ako se lopta od samog okvira gola odbije direktno izvođaču najstrože kazne bez prethodnog dodira sa bilo kojim drugim igračem dosuđuje se indirekt.

Izgledalo je ipak da će Milan do poebde kada je Englez je svoj drugi gol na meču postigao sedam minuta pre kraja, ali tako nisu milsli i gosti.

Bolonja je iz penala u drugom minutu nadokande preko Rikarda Orslonija stigla do boda.