MINIMALAC NA GUDISONU: Čelsi iz penala do pobede protiv Evertona

06.08.2022. 21:07
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Profimedia

Strelac jedinog gola Žoržinjo.

Fudbaleri Čelsija savladali su danas Everton na Gudison parku minimalnim rezultatom 1:0 u poslednjem meču suboitnjeg progrma prvog kola Premijer lige.

MITROVIĆ: Bićemo veliko iznenađenje za sve

PREMIJER LIGA: Totenhem ubedljiv na startu, neprijatana doček za Notingem u Njukaslu

BUNDESLIGA: Menhengladbah za sedam minuta završio posao protiv Ajntrahta (FOTO)

Klub iz Londona bio je bolji rival tokom prvog poluvremena, ali nije uspevao da dođu do gola sve do 42. minuta kada je posle šuta Kantea Pikford izbio loptu do Sterlinga, a ovaj je prosledio u mrežu. Međutim, pogodak nije priznat pošto je Sterlingbio u ofsajdu. Za Plavce je dobro došlo tšo je prvo poluvreme produženo za čitavih osam minuta zbog povrede Godfrija iz Everona, pošto su upravo u tom periodu uspeli da stignu do gola. Dukure je oborio Čilvela sa leđa za jedanaesterac, a Žoržinjo je bio precizan sa bele tačke u sedmom minutu sudijske nadoknade i Čelsi je vodio na poluvremenu.

To se ispostavio i kao konačan rezultat pošto u nastavku nije bilo mnogo prilika. Dele Ali je pokušao u 63. minutu, ali je Aspilikueta dobro reagovao u poslednjem trenutku. U 83. minutu je Kukurelja asistirao Sterlingu koji je šutirao sa desetak metara, ali je lopta završila pored gola, a rezultat se nije promednio do kraja.