29.04.2024.
117.1527
109.2537

MITRE, MAŠINO - POSTAO JE NAJBOLJI STRELAC SRBIJE U ISTORIJI: Posle neverovatnog loba sa 25 metara, dao DRUGI gol - nebeski skok (VIDEO)

24.03.2021. 22:35
Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović
Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović / Izvor: Foto: MN Press - TV Nova S printscreen

Za dobar početak sa Piksijem...

Reprezentacija Srbije igra prvi meč grupne faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

EVO GA! PRVI GOL S PIKSIJEM NA KLUPI: Vlahović je mašina - LEVICOM savladao golmana, divan pas Tadića (VIDEO)

KAKVA GREŠKA NA DRESU - I TO ZA PIKSIJEV DEBI: Tako se NE PIŠE Srbija - malo ćirilicom, malo latinicom (FOTO)

EMOTIVNIJE OD OVOG NE MOŽE: Sa razglasa krenulo "Bože pravde", Piksi zapevao uz upečatljiv izraz lica (FOTO)

Nije počeo dobro meč, naši reprezentativci su već u 18. minutu primili pogodak. Braun je bio najviši u skoku nakon centaršuta sa leve strane i glavom je savladao Dmitrovića.

Ipak, u 40. minutu Srbija stiže do 1:1. Fantastična lopta Tadića za Vlahovića, a centarfor Fiorentine se snalazi na pravi način. Levicom je savladao golmana gostiju. Onda na scenu stupa Aleksandar Mitrović.

Ušao je napadač Fulama u 64. minutu, već u 68. je dao prelep gol - lob sa 25 metara, a u 75. je postigao još jedan.

Odlično je skočio u srcu šesnaesterca Irske i poslao loptu u mrežu. A, asistent je još jednom bio isti kao i kod svih golova reprezentacije Srbije na ovom meču - treći pas za pogodak Dušana Tadića.

Pogledajte i sami taj pogodak:

Sa ta dva pogotka, Mitrović je postao najbolji strelac reprezentacije Srbije u istoriji. Stigao je do ukupno 38. gola u najdražem dresu i na vrhu večne liste najboljih strelaca reprezentacije izjednačio se sa Stjepanom Bobekom.