CRVENO-BELI UBEDLJIVI PROTIV MLADOSTI: Zvezda je u Lučanima dobila rat, sledeći je Ararat!

26.09.2020. 17:19 19:52
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Šampion Srbije raspucan.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Mladosti iz Lučana rezultatom 4:0 (1:0) u okviru 9. kola Superlige Srbije. Uprkos lošim vremenskim uslovima, koji su kumovali bezidejnom igrom crveno-belih u prvom poluvremenu, izabranici Dejana Stankovića su rapsodijom u drugom delu igre osvojili nova tri boda.

Prvo poluvreme je počelo obećavajuće. U uvodnih 5 minuta viđeni su pokušaji sa obe strane terena, ali početkom pljuska igra je stala. Pretili su gosti prilično lošim šutevima sa distance, sve što je išlo u okvir gola lako je neutralisao golman Zlatko Zečević. Jedini pogodak viđen je u 37. minutu, kada je Željko Gavrić na asitenciju Veljka Nikolića, sa samo nekoliko metara od gola, doneo vođstvo Crvenoj zvezdi. Sa minimalnom prednošću gostiju otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu kao da je izašla druga ekipa u crveno-belim dresovima. Apsolutna rapsodija. Prvo je Aleksandar Katai u 54. minutu udvostručio prednost Zvezde, a onda je na scenu stupio Gelor Kanga. Gabonac je prvo u 57. minut asistirao Dijegu Falćineliju za novi pogodak u dresu aktuelnog šampiona Srbija, da bi u 70. nakon njegovog centrašuta Damjan Krajišnik savladao sopstvenog golmana.

Crvena zvezda je novom pobedom zadržala maksimalan učinak u domaćem prvenstvu. Suvereno su na čelu tabele sa 27 osvojenih bodova. Mladost je na 7. poziciji sa 16 bodova.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

IVIĆEV VOTFORD JE OZBILJAN: "Stršljenovi" granitnom odbranom savladali Luton! (VIDEO)

ZVEZDO GLEDAŠ LI OVO: Biser crveno-belih izlomio odbranu u stilu Mesija! (VIDEO)

DOBRE VESTI IZ UEFA: Poznat termin meča Ararat-Crvena zvezda, neće biti PAKLENO kao na Kipru

KRAJ UTAKMICE!
Mladost - Crvena zvezda 0:4!
87. minut
Zvezda je "sklonila nogu" sa gasa. Rutinski privodi utakmicu kraju.
76. minut
Cvetković napušta igru zbog povrede. Njega menja Perović.
75. minut
U igru ulaze Pavkov i Eraković koji menjaju Falćinelija i Pankova.
70. minut
GOOOL! Kanga je izveo prekid sa desne strane na koji je sjajno reagovao Pankov. Njegov udarac je zakačio Krajišnika koji je prevario spostvenog golmana - 4:0!
64. minut
Ben menja Kataija.
62. minut
Šutirao je Degenek sa distance, Zečević siguran.
60. minut
Mladost izvršava još jednu izmenu. Umesto Ješića na terenu je Baha.

56. minut
GOOL! Dijego Falćineli! Centrirao je Kanga, a Italijan je glavom povećao prednost svoje ekipe - 3:0.
54. minut
GOOOL! Nakon udarca Falćinelija koji je zaustavio Zečević, na loptu je naleteo Katai koji je lepim driblingom prevario svog čuvara i rutinski prevario golmana domaćih - 2:0!
53. minut
Promene u Zvezdi. Kanga menja Petrovića, dok Gobeljić menja Rodića.
48. minut
Preti Katai. Magiko je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta završava pored leve stative.
46. minut
Dvostruka izmena u ekipi Mladosti. U igru su Odita i Milošević. Oni su zamenili Babića i Milošević.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
45. minut
Igraće se još jedan minut.

37. minut
GOOOL! Lepa akcija Zvezdine dece, Nikolić je progirao Gavrića, a ovom nije bilo teško da savlada Zečevića.

35. minut
Centrirao je Katai nakon jednog prekršaja domaćih, međutim, lopta odlazi pored gola.