MNOGO RAZLOGA ZA BRIGU: Zvezda bleda pred evropski start, dobitak - STANKOVIĆ!

23.06.2017. 19:48
Džon Ruiz na utakmici Crvena zvezda - Rudar
Džon Ruiz na utakmici Crvena zvezda - Rudar / Izvor: Foto: Star Sport

Novi meč na Zlatiboru neuspešan.

Fudbaleri Crvene u generalnoj probi uoči početka kvalifikacija za Ligu Evrope remizirali su bez golova sa Rudarom iz Pljevalja, 0:0. Nema sumnje da će novi trener crveno-belih Vladan Milojević imati mnogo posla da ukomponuje tim, a problem je što je do prve utakmice sa malteškom Florijanom ostalo još samo šest dana.

IZNENADNI GOST: Zvezdu na Zlatiboru gleda i Nikola Peković!

NEOČEKIVANO: Zvezda dobija sjajno pojačanje iz NBA (FOTO)

Milojević je na startu utakmice ukazao priliku sledećoj jedanaestoricI: Stanković, Stojković, Savić, Frimpong, Anđelković, Donald, Le Talek, Srnić, Ruiz, Rikardinjo i Boaći.

Moguće je da će ovaj tim istrčati na teren stadiona "Rajko Mitić" 29. juna, a sada je sasvim izvesno da će Milojevićeva Zvezda igrati u formaciji 4-4-2. Pored Ričmonda Boaćija protiv Rudara je u špicu bio i novajlija Rikardinjo, a od novajlija su u timu bili i Filip Stojković i Vujadin Savić.

Međutim, ni njihovo prisustvo nije pomoglo Zvezdi da ostvari pozitivan utisak posle remija sa reprezentacijom Užica (1:1) i poraza drugog tima od Zete (1:2).

aleksandar-stankovic
aleksandar-stankovic / Izvor: Srbija Danas

Crveno-beli su imali više od igre od rivala iz Crne Gore, ali je neefikasnost bila očigledna. Sa druge strane, Pljevljaci su imali dve odlične šanse u drugom poluvremenu, ali je oba puta bravuroznim intervencijama crveno-bele spašavao mladi golman Aleksandar Stanković.

Crveno-beli su bili mnogo opasniji u prvom poluvremenu, kada je na sceni bio "prvi" tim. Međutim, Srnić, Boaći, Donald i Le Talek nisu bili dovoljno koncentrisani u azvršnici akcija.

Milojević je promešao karte u nastavku, a utakmicu na Zlatiboru je završio sledeći sastav: Stanković, Gobeljić, Savić, Letalek, Milošević, Račić, Milijaš, Jovović, Adžić, Vučićević i Pavkov.

I pored toga što su crveno-beli imali više pokušaja u drugom delu igre, Rudar je dva puta opasno pripretio, a 19-godišnji Stanković je vadio "kestenje iz vatre" u 56. i 64. minutu.

Zvezd aje u fi nišu pokušavala preko MIlana Pavkova i Vanje Vučićevića, ali će se sa Zlatibora vratiti bez trijumfa, 0:0.