MORAĆE PIRLO JOŠ DA UČI: Ronaldo izvukao Juventus, Roma ima za čim da žali!

27.09.2020. 23:01
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Derbi 2. kola opravdao svoj epitet.

Uprkos vođstvu i igračem više na terenu (drugi žuti karton dobio Adrien Rabio) skoro 35 minuta, Roma nije uspela da savlada devetostrukog šampiona Italija - ekipu Juventusa. Na kraju bodela bodova, na Olimpiku je bilo 2:2.

KAKO GA SE LAKO PARTIZAN ODREKAO: Doskorašnji igrač crno-belih dao DVA GOLA za 19 minuta i DONEO POBEDU

OGLASIO SE KAPITEN JERMENIJE: Njegova PORUKA ODZVANJA planetom - ništa od Zvezde u Jerevanu?!

VELIKI TRIJUMF MARKA NIKOLIĆA: Lokomotiva srušila CSKA! (VIDEO)

Derbi 2. kola Serije A apsulutno je opravdao takav epitet, bilo je pregršt šansi, otvoreno se igralo sa obe strane, a srećnija je bila "stara dama".

Povela je Roma golom Žordana Veretua iz penala u 31 minutu nakon igranja rukom u svom kaznenom prostoru Rabioa. Izjednačnje je usledilo u 44, kada je Đanluka Manćini nespretno reagova i loptu zaustavio, kao i Juventusov Francuz - rukom. Sa bele tačke precizan je bio Kristijano Ronaldo.

Međutim, praktično u sledećem napadu, Roma je stigla do novog vođstva. Fantastičan kontranapad svojim drugim golom na meču krunisao je Veretu.

Drugo poluvreme je krenulo dosta opreznije, ali kako je vreme odmicalo tako su ekipe opustile. Ređale su se šanse, odlične prilike propustio je Edin Džeko, prvo je iskusni napadač pogodio stativu, a zatim je Vojsćeh Sćešni odlično reagova. I onda, u 62. minut, Rabio dobija drugi žuti karton, ponovo svi otpisuju velikana iz Torina.

Igrači "vučice" kao da su se opustili nakon saznanja da imaju igrača više, a to im se "obilo o glavu". Igrao se 69. minut kada je Ronaldo nebeskim skokom doneo izjednačenje izabranicima Andrea Pirla, ispostaviće se i konačan rezultat.