15.05.2024.
117.1155
108.571

MILAN NE MOŽE DA MALO PREDAHNE NA VRHU: Napoli slavio posle zaostatka na poluvremenu (VIDEO)

19.03.2022. 17:49
FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Reuters

Držao se Udineze, ali samo 45 minuta.

Fudbaleri Napolija pobedili su Udineze kod kuće posle preokreta sa 2:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Viktoru Osimenu, i nastavili borbu za Skudeto. Napolitanci su se po broju bodova izjednačili na čelu tabele sa Milanom, uz meč više, dok imaju plus četiri u odnosu na trećeplasirani Inter, ali i dve utakmice više.

KAKVA BI TO BOMBA BILA: Njukasl krade veliku zvezdu PSŽ-a (FOTO)

LIGA ŠAMPIONA NIJE SAN: Saka približio Arsenal najelitnijem takmičenju (VIDEO)

HRVATI KONAČNO PRIZNALI: Srpski fudbal je bolji od našeg

Dva sasvim drugačija poluvremena odigrala je ekipa Lučana Spaletija. Bleda slika u prvom delu prouzrokovala je minus na velikom odmoru. Strelac vodećeg pogotka za Zebrete bio je Đerar Delofeu u 22. minutu.

Od starta nastavka, svim silama je domaćin krenuo u napad. Znatno kvalitetnija igra u polju i konstantni pritisak na gol rivala doneli su preokret u režiji fantastičnog Viktora Osimena, koji je stigao do 11 pogodaka u Seriji A i očuvao status najboljeg strelca tima.

Nigerijac je najpre u 52. minutu sjajno skočio na centaršut Marija Ruija i glavom zakucao loptu u mrežu, da bi u 63. iskoristio povratnu Đovanija di Lorenca i sa pet metara doneo važan trijumf Napoliju.

Nedugo zatim je visoki napadač postigao još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

Posle isključenja štopera Udinezea Pabla Marija u 83. minutu bilo je jasno da bodovi ostaju na jugu Italije.

Napoli u sledećem kolu gostuje Atalanti u Bergamu trećeg aprila. Udineze istog dana čeka Kaljari, a pred taj duel zauzima 14. mesto sa 30 poena.