10°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

POGLEDAJTE SNIMAK GOLA Marković izjednačio u 1. minutu nakon 1. kontakta sa loptom - ODMAH se POVREDIO

01.08.2020. 19:10
Lazar Marković
Lazar Marković / Izvor: Foto: MN Press/TV Arena sport printscreen
Počinje nova borba za titulu.

Počinje nova sezona u domaćem fudbalu, ovoga puta u uslovima prouzrokovanim pandemijom korona virusa.

JUNACI DRŽAVNOG POSLA U NOVOJ ULOZI: Legendarni dvojac o povrataku Lidsa u Premijer ligu (VIDEO)

OVO JE SNAJKA ĐOKOVIĆA: Prelepa Brazilka bavi se modom i uživa u zagrljaju Novakovog brata (FOTO)

BANE POTPISUJE: Na stolu dvogodišnji ugovor, ovo nije mogao da ODBIJE

Prvo kolo Superlige Srbje počelo juče, a danas novu borbu za titulu otpočinju večiti rivali.

Prvi na teren izlaze fudbaleri Partizana koji gostuju Napretku u Kruševcu na stadionu pod Bagdalom.

Trener crno-belih Savo Milošević je nedavno istakao kako je Napredak u minuloj sezoni, prema njegovom mišljenju, više problema zadao Partizanu čak i od Crvene zvezde, koja od 19 i 30 na svom stadionu "Rajko Mitić" dočekuje Novi Pazar.

Milošević je odlučio da na teren izvede sledeći sastav: Popović (G), Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević, Zdjelar, Natho, Suma, Marković, Stevanović, Sadik.

Startnih 11 domaćeg Napretka su sledeći fudbaleri: Živković (G), Stević, Mršić, Marinković, Đuković, Kostić, Rašković, Spremo, Markoski, Kočić, Abubakar. Pravdu deli sudija Milovan Ristić.

Tvrdo je bilo prvo poluvreme, šanse su se ređale na obe strane, a u drugom minutu nadoknade domaćin je poveo golom "bonus igrača" Srđana Kocića nakon velike greške prvo Asana koji je loše ispucao loptu, ali i čitave odbrane crno-belih.

Kruševljani u poslednjem minutu prvog, a Beograđani u prvom minutu drugog poluvremena postižu gol. Izjednačio je Lazar Marković i to posle prvog kontakta na meču, pošto je ušao u drugom poluvremenu.

U toj akciji povredili su se i Marković (nastavio je da igra), ali i golman Napretka Mladen Živković koga je hitna pomoć iznela sa terena. Umesto njega je ušao mladi Aleksa Jordanov. Od povrede se na kraju nije oporavio ni Marković i morao je da ozađe u 55. minutu, a umesto njega je na terenu bio Nikola Colić.

Pogledajte snimak izjednačujućeg gola:

SUPERLIGA SRBIJE, 1. KOLO:

PETAK

* Mladost - Javor 2:1 (Krajišnik 25, Jovanović 40 - Zvekanov 75)

Spartak Subotica - Zlatibor Čajetina 3:0 (Denković 8,  32 i Srećković 90)

* TSC Bačka Topola - Vojvodina 2:2 (Lukić 26, Silađi 79 - Mrkaić 35, Varga autogol 49)