NASTAVLJENA PREMIJER LIGA: Brentford vodio 2:0, Totenhem ipak stigao do remija

26.12.2022. 16:50
FK Brentford
FK Brentford / Izvor: Reuters

Pevci imali priliku i za potpuni preorket.

Posle više od mesec dana pauze zbog Svetskog prvenstva u fudbalu nastavljena je Premijer liga, a u prvom meču dana Brentford i Totenhem su remizirali 2:2 (1:0).

PRAZNIK FUDBALA JE U TOKU: BOXING DAY TI ČUVA TIKETE, U MERIDIANU SI UVEK POBEDNIK!

ANĆELOTI ODLUČIO: Četvorica mogu da idu u već januaru

PROBLEMI U DORTMUNDU: Mukoko odbio produženje ugovora sa Borusijom

Totenhem je zaigrao u najjačem sastavu, ali je bio primetan umog igrača koji su bili na Mundijalu i Brentford je to iskoristio da povede već u 15. minutu kada je Vitalij Janelt pokupio otpadak i savladao Forstera. Totenhme je pokupšao da stigne do izjednačenja, pretili su preko Sona, ali je i Brentford imao nekoliko šansi da duplira vođstvo, a u 43. minut uim je poništen gol zbog ofsajda i na poluvremenu je ostalo 1:0.

Ni punih deset minuta od nastavka igre usledio je novi šok za Totenhem pošto je Brentford poveo sa 2:0 golom Ivana Tonija u 54. minutu posle kornera. Nije tu međutim bio kraj. U 64. minutu Totenhemu je dao nadu Hari Kejn koji je posle centaršuta Lenglea bio najviši u skoku i postigao pogodak za 2:1. Nastavili su Pevci da igraju ofanzivno i u 71. minutu su stigli do izjednačenja pošto je Hojbjerg precizno šutirao i pogodio. Mogao je Totenhem do kraja i do potpunog preokreta, ali je Kejn pogodio prečku u 84. minutu da bi samo minut kasnije Toni propustio priliu da donese Brentfordu sva tri boda pošto je njegov šut završio malo iznad prečke.