NEMA KRAJA POSRTANJU ČELSIJA: El Gazi ŠOKIRAO Stamford bridž (VIDEO)

28.12.2020. 20:51
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters
Ekipa Frenka Lamparda nastavlja sa očajnim rezultatima.

Fudbaleri Čelsija nastavili su seriju loših rezultata. Posle poraza i očajne igre u duelu sa Arsenalom (2:3), izabranici Frenka Lamparda remizirali su na Stamford bridžu protiv Aston Vile rezultatom 1:1, u 16. kolu Premijer lige.

DAREŽLJIVA KIJA: Pevačica za fanove spremila KEŠ POKLON! (FOTO)

NIŠTA OD DERBIJA NA GUDISONU: Panika među Građanima, korona ušla u Siti!

PREMIJER LIGA: Barns SPASIO Lisice, Ihenačo TRAGIČAR! Luka odigrao ceo meč (VIDEO)

Iako je menadžer Plavaca napravio velike promene u sastavu, ostavivši van protokola Zumu, a na klupi Silvu, Vernera, Kraveca... domaćin je stigao do vođstva u 34. minutu i činilo se da će rutinski privesti posao kraju.

Tada je Čilvel sa boka uputio centaršut u šesnaesterac, gde se najbolje snašao Olivije Žiru (nije igrao protiv Tobdžija) i efektno u padu glavom uspeo da zatrese mrežu gostiju, za 1:0.

Ipak, u 54. minutu nakon centaršuta Keša, loptu je u kaznenom prostoru sačekao El Gazi i šutem po sredini gola doneo značajan bod timu iz Birmingema.

Mogli su gosti i do sva tri boda, ali je u 69. minutu udarac Džona Mekgina zaustavila prečka. Samo 120 sekundi ranije gol Aspilikuete je poništen, pošto se Pulišić našao u nedozvoljenoj poziciji.

Poslednju priliku da donese trijumf Plavcima propustio je Čilvel, sjajnu akciju izveo je domaćin, da bi defanzivac Plavaca poslao loptu pored desne stative. Tako je domaćin ostao samo na jednoj pobedi, u poslednjih pet mečeva, dok je Vila nanizala isti broj utakmica bez poraza.

Na tabeli, Čelsi i Aston Vila imaju po 26 bodova, nalaze se na deobi petog mesta, zajedno sa Totenhemom i Mančester Sitijem, koji je zbog korona virusa odložio derbi protiv Evertona.