NEMA MESIJA, NEMA PROBLEMA: Barselona pregazila Sosijedad, blistao Brajtvajt

15.08.2021. 22:16
Martin Brajtvajt
Martin Brajtvajt / Izvor: Reuters

Danac dvostruki strelac.

Fudbaleri Barselone pobedili su Real Sosijedad kod kuće rezultatom 4:2 u prvom kolu La Lige. Katalonci su trijumfalno započeli život posle Lionela Mesija, koji je posle 21 godine napustio Nou Kamp i preselio se u PSŽ.

„Najjači šut“ uz najkvalitetniju muziku u Nišu

NIJE MOGAO DA SAKRIJE EMOCIJE: Novi dres Zvezde podsetio Stankovića na slavne dane (VIDEO)

LUDILO U MOSKVI: Nikolićeva Lokomotiva odolela Zenitu

U odsustvu Kuna Aguera, Ansua Fatija i Usmana Dembelea, Brajtvajt je od starta dobio šansu uz Antoana Grizmana i novajliju Memfisa Depaja u napadu. Na ukazano poverenje trenera Ronalda Kumana odgovorio je na pravi način i pogocima u 45+2. i 59. minutu vodio Barsu do pobede.

Domaćinu je prednost prethodno doneo Đerar Pike u 19. minutu, na centaršut Depaja, pa se u finiš utakmice ušlo uz ogromnih 3:0 za Barsu.

Uprkos tome, Baskijci su uspeli da se vrate. Preko Bautiste Đona u 82. i Mikela Ojarsabala u 85. minutu uneli su potpunu dramu u meč, ali ipak nisu izbegli poraz.

Umesto toga, Serhi Roberto je u nakdonkadi postavio konačan rezultat.