24°C
20.05.2024.
117.1131
107.611

NESTVARNI BAJER ZA ISTORIJU FUDBALA I FINALE LE! Atalanta rutinski do meča za titulu

09.05.2024. 23:06
Liga Evrope
Liga Evrope / Izvor: Foto: Tanjug/AP/Matthias Schrader

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Atalante plasirali su se u finale Lige Evrope! Bajer Leverkuzena je i večeras uspeo da izbegne poraz u nadoknadi vremena, te remijem 2:2 otišao u finale ukupnim rezultatom 4:2.

Atalanta je pred svojim navijačima potpuno nadigrala Marsej i rezultatom 3:0, posle 1:1 na "Velodromu" overila plasman u finale.

Roma je golovima Paredesa sa penala u 43. minutu i 66 minutu anulirala minus iz Rima.

Prednost Rimljana prepolovio je Mansini autogolom u 83. minutu, a remi i nastavak nestvarne serije mečeva bez poraza Leverkuzenui je doneo Stanišić u sedmom minutu nadoknade vremena.

Ovim remijem Bajer ušao u istoriju fudbala pošto je srušio rekord Benfike po broju mečeva bez poraza i sada on iznosi 49 susreta.

Sjajno je branio srpski golman Mile Svilar koji je bio izvrsan na golu Rome, ali nije bilo dovoljno za prolaz.

Atalanta je savladala Marsej rezultatom 3:0 nakon 1:1 u prvom meču.

Strelci su bili Lukman u 30., Ruđeri u 52. minutu i Ture u 90 . minutu.