NI NAJBOLJI MU NE MOGU NIŠTA: Milojevićev Al Ahli sve bliži Ligi šampiona! (VIDEO)

20.08.2020. 22:43
Vladan Milojević
Vladan Milojević / Izvor: FOTO: Instagram printescreen/alahliclub.sa

U Džedi je pao Al Itihad.

Al Ahli koji sa klupe predvodi Vladan Milojević ostvario je treću pobede u poslednja četiri kola. Ovoga puta, savladan je najbolji tim ne samo Saudijske Arabije već čitave Azije - Al Itihad (2:1). Ovim trijmufom velikan iz Džede je ostao u trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

MESI RAZGOVARAO SA KUMANOM: Argentinac saopštio planove za budućnost! ŠOK!

KAVANI USKORO DOBIJA NOVI KLUB: Stigla je ponuda koja se ne odbija (FOTO)

NOVA PROVOKACIJA IZ ALBANIJE: Ultrasi Tirane poslali morbidnu poruku svim SRBIMA! (FOTO)

Utakmica je krenula idealno za domaće. Nakon samo pet minuta igre Al Ahli je došao do vođstva, a strelac je bio najbolji igrač "zelenih" i možda najbolji golgeter Azije Omar Al Soma.

Da je Milojević uradio večeras veliki posao najbolje ilustruje sledeći podatak. I pored inicijative izražene u velikom posedu lopte, Al Hilal je imao samo jedan put u okvir gola. Bilo je to u 62. minutu Ali Al Boleahi izjednačio rezultat udarcem glavom.

Za zalaganje i pravu timsku igru domaću su nagrađeni u 74. minutu, kada je Abulfatah Asiri posle odbitka glavom sproveo loptu u mrežu nemoćnog Abudalha Al Majufa.

Al Ahli je večerašnjim trijumfom stigao do treće pozicije. Ovo mesto je ujedno i poslednje koje vodi u Ligu Šampiona Azije. Do kraja prvenstva je ostalo još četiri kola, a ekipa srpskog stručnjaka ima tri boda više od četvrtoplasirane Al Vehde.