25°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

FORTUNA NA STRANI NIGERIJE: Posle penala se plasirali u finale Kupa afričkih nacija

07.02.2024. 21:12
Nigerija
Nigerija / Izvor: Reuters

Meč je opravdao očekivanja.

Fudbaleri Nigerije savladali su Južnu Afriku i plasirali se u finale ovogodišnjeg Kupa afričkih nacija. Posle 120 minuta, rezultat je bio izjednačen - 1:1, pa se pristupilo izvođenju penala.

Ovo će biti ludilo: Najzad poznato ko se sledeći bije protiv Darka StošićaDarko Stosić

Ovo će biti ludilo: Najzad poznato ko se sledeći bije protiv Darka Stošića

Novak Đoković pocepao majicu u toaletu! "Sve je unapred izrežirano" Snimak obišao internet (VIDEO)Nole

Pred samo Evropsko prvenstvo: UEFA menja pravilo zbog DRAGANA STOJKOVIĆA PIKSIJA?!Foto: MN press

Izabranici Žozea Peseira slovili su za velikog favorita u ovom meču, ali je Južna Afrika bila ravnopravni takmac. Posle prvih 45 minuta mreže su mirovale, da bi Nigerija prva došla do vođstva u nastavku.

Igrao se 67. minut kada je Trost-Ekong realizovao udarac sa bele tačke i doneo prednost svom timu. U 85. minutu Nigerija preko Osimena duplira prednost, ali je pogodak centarfora poništen zbog faula nakon intervencije iz VAR sobe.

Kako to obično biva, usledila je kazna. Južna Afrika je uspela da izjednači u poslednjim trenucima meča. Tada je u 90. minutu iz penala pogodio Mokoena.

Kako ni posle dodatnih pola sata igre nije bilo pobednika, pristupilo se izvođenju penala. Već u prvoj seriji Mokoena nije bio siguran kao u regularnom toku, pa je Nigerija stekla početnu prednost.

U trećoj seriji Aina i Magopa su bili neprecizni, da bi pobedu Nigerijcima doneo Keleči Ihenačo.

Nigerija će se za titulu boriti sa boljim iz duela Obala Slonovače - DR Kongo.