TO NIKO NIKADA NIJE URADIO REALU - 3 PUTA: Račić i Valensija skinuli krunu "kralju"! Jović - KONAČNO (VIDEO)

09.11.2020. 09:39
FK Valensija VS FK Real Madrid
FK Valensija VS FK Real Madrid / Izvor: Foto: Profimedia - Youtube printescreen/Cong Tuyen Official

Pao šampion Španije.

U derbiju 9. kola LA lige Valensija, za koju je svih 90 minuta igrao Uroš Račić, sinoć je na Mestalji pobedila Real Madrid sa ubedljivih 4:1, a sudija Hesus Hil Manzano ušao je u istoriju tako što je dosudio tri penala protiv "kraljevskog kluba" na jednom meču (a jedan je ponovio), koja je u tri gola pretvorio Karlos Soler. Ruku na srce sva tri opravdano uz pomoć VAR tehnologije.

ATP GA PROGLASILA ZA NAJBOLJEG, ON DOŠAO U SRBIJU: Luksuz, mondenske destinacije? Vera je za Noleta ispred svega! Vidite šta je uradio (FOTO)

KOLAROV POVREĐEN: Drama Atalante i Intera - a onda je sevnula ruska levica! Prvenac novog pojačanja i Romina pesma u režiji Jermenca (VIDEO)

ŠTA OVO BI, MILOJE?! Komentator poludeo, bivši igrač Čukaričkog DONEO EKSPLOZIJU! Ovo nikad niste čuli (VIDEO)

Soler je tako postao prvi igrač u Primeri u 21. veku koji je na jednoj utakmici postigao tri gola sa "bele tačke". Bilo je ovo sumorno veče za najveći klub planete, mada nije to nagovestio sam start utakmice.

Poveo je Real posle snažnog i preciznog udarca Karima Benzeme sa ivice šesnaesterca. Račić je pokušao da ga izblokira, ali je lopta samo prozujala pored njega. Dramu smo videli već u 29. minutu kada je sviran prvi od tri penala za Valensiju. Soler je šutirao, Kurtoa je odbranio, ali je posle intervencije iz VAR sobe lopta vraćena na "belu tačku". Navodno belgijski golman nije stajao sa obe noge na gol crti. Soler je ponovo šutirao – 1:1.

Valensija je u 43. minutu okrenula, Rafael Varan je postigao autogol na veliku radost domaćina. U drugom poluvremenu napisana je istorija. Protiv Reala su dosuđena još dva penala, ukupno tri što se ne pamti. Prvo je u 54. minutu Marselo faulirao Gomeza u kaznenom prostoru, a Soler pogodio sa "bele tačke" za 3:1. U 63. minutu je Ramos igrao rukom i Manzano je ponovo pokazao na "belu tačku". Het-trik je to bio Solera za 4:1.

Za Valensiju je svih 90 minuta odigrao Uroš Račić i bio je veoma dobar na sredini terena. Sa druge strane Luka Jović je konačno zaigrao za Real posle duže pauze, ali je ušao sa klupe u 83. minutu.