NOVA BRUKA PARTIZANA: Napredak RAZMONTIRAO "parni valjak" (VIDEO)

31.07.2016. 20:54
Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli u velikoj krizi.

Agonija Partizana nastavila se i u Kruševcu - Napredak je pobedio Partizan 2:1, iskoristio na najbolji način sve slabosti u igri crno-belih, i stigao do tek pete prvenstvene pobede u istoriji protiv kluba iz Humske. Partizan je postigao gol tek posle 389. minuta, ali ne iz igre, već sa penala. Nema sumnje da će posle nove sramotne igre trener Ivan Tomić biti na velikom udaru.

PARTIZAN NE STAJE: Još jedan ISKUSAN PLEJ na korak od crno-belog dresa

Početak meča protekao je u ispitivanju snaga, a već posle desetak minuta videlo se da je Napredak potpuno ravnopravan rival sa favorizovanim, ali očigledno prilično uzdrmanim Partizanom. Jalovi su bili napadi gostiju, sa druge strane domaći su igrali na mali broj dodira, želeći da se što pre oslobode lopte i ubrzaju igru. U 19. minutu dosuđen je jedanaesterac za Napredak. Sve što se desilo, i kako je Napredak poveo, pogledajte OVDE.

KINEZI NE ZNAJU KAKO DA DONESU PARE?! Milan još nije prodat, a ka'će...

Partizan je prvu dobru priliku imao u 23. minutu. Defanzivac Napretka Simonović se spetljao, izgubio loptu, Vlahović je ukrao, potom centrirao, šutirao je Vulićević, Mihajlović je zakačio loptu na putu do mreže, ali je golman domaćih Nikola Petrović, nekad član Partizana, odlično intervenisao i sačuvao vođstvo svom timu. Posle primljenog gola igrači Partizana su zaigrali malo angažovanije, ali nisu uspeli da nametnu dominaciju na sredini terena. Imali su izabranici Ivana Tomića do kraja poluvremena dve odlične šanse, preko Nemanje Mihajlovića i Leonarda, a kako ih nisu iskoristili, pogledajte OVDE.

IZ DALEKE ARGENTINE: Ovo su NAJNOVIJE vesti o povredi Teodosića (FOTO)

Zaigrao je Partizan agresivnije i ofanzivnije na startu drugog poluvremena, a prvu šansu imao je u 52. minutu. Bogosavac je ušao u šesnaesterac, prosledio loptu ka Mihajloviću, koji je šutirao iskosa sa ivice peterca, ali je golman Napretka Petrović pravovremeno istrčao i odbranio. Napredak je poveo u 71. minutu posle nepotrebnoh izlaska Gogue do gola Napretka, sevnula je kontra i golčina Projića, koja ide i na dušu golmana Partizana Bojana Šaranova. (pogledajte gol OVDE).

POSLE PORAZA U KRUŠEVCU: Tomićev glas drhtao kada su ga pitali za OSTAVKU

U 82. minutu Partizan je mogao da se vrati u igru. Ali, nije to dozvolio golman domaćih Petrović, koji je sjajno odbranio vrlo dobar šut Marka Jankovića sa 16 metara. Partizan je počasni gol postigao u 87. minutu. Penal je dosuđen posle prekršaja nad Sašom Ilićem, a siguran sa bele tačke bio je rezervista Valeri Božinov. Bio je to prvi gol Partizana u ovoj sezoni.

NAPREDAK – PARTIZAN 2:1
Strelci: Šljivić u 21. iz penala i Projić u 71. iz penala za Napredak, a Božinov u 87. iz penala za Partizan. Stadion: Mladost u Kruševcu. Gledalaca: 5.000. Sudija: Dejan Santrač.

NAPREDAK: Petrović – Simonović, Frimpong, Urošević, Projić, Šljivić, Vulić (od 53. Vukanović), Gobeljić, Varga, Markoski, Ndijae (od 78. Br. Petrović)

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Gogua, Ostojić, Bogosavac, Everton, Ilić, Janković, Leonardo (od 83. Radović), Mihajlović (od 64. Božinov), Vlahović (od 73. Đurđić).