LUDILO U AUSTRIJI: Tri penala i pobeda Zvezde! Babić i Kanga ne greše! (VIDEO)

01.07.2021. 19:37
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Novi trijumf crveno-belih.

Ako se po jutru dan poznaje, Crvenu zvezdu čeka berićetna sezona. Posle GAK-a iz Graca, izabranici Dejana Stankovića savladali su Aris iz Soluna rezultatom 2:1 (0:0) i nastavili sa sjajnim partijama na pripremama u Austriji.

„Sunce ti, kakav bonus“ u MerkurXtipu

IBANJEZ OBJAVIO: Argentinac se vraća u Beograd! (FOTO)

NOVI POVRATAK NA MARAKANU: Zvanično – ugovor na tri godine

Najbolju priliku u prvom poluvremenu, šampion Srbije imao je u 21. minutu, kada je Krstović izašao pred golmana grčkog tima, koji je uspeo da odbrani šut napadača Zvezde i rezultat je ostao nepromenjen.

Trenutak odluke desio se u 59. minutu, kada je Katai izveo slobodan udarac sa 40 metara i centrirao u šesnaesterac, gde je najviši bio Srđan Babić i efetkno glavom sproveo loptu iza golmana Kueste.

Mogao je Aris do izjednačenja u 75. minutu, Grcima je svirana najstroža kazna, penal je izveo bivši igrač Zvezde Mateo Garsija i pokazao da ga se crveno-beli nisu bez razloga odrekli.

Nedugo zatim dosuđen je još jedan jedanaesterac u korist Ratnika, koji je Bentiljo pretvorio u izjednačenje, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije i crveno-beli imali priliku da šutiraju sa 11 metara. Učinio je to Kanga i doneo pobedu srpskom šampionu, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Imala je Zvezda do kraja meča još nekoliko prilika da ostvari ubedljiviju pobedu, međutim, nije bilo promene rezultata.

Kako je meč tekao, pročitajte u nastavku teksta.

Sva dešavanja iz ovog meča možete da pratite na našem portalu iz minuta u minut.

90. minut
KRAJ UTAKMICE.
88. minut
Aris ima loptu u posedu.
81. minut
GOOOOOOOOOOOOOOOL! Opet vodi Zvezda, Kanga je strelac iz penala, poslao je Kuestu u jednu, a loptu u drugu stranu - 2:1. 81. minut.

81. minut
Treći penal u meču, sada je dosuđen u korist Zvezde, posle prekršaja nad Bakajokom u kaznenom prostoru.
80. minut
Bertogljo je ovog puta izveo najstrožu kaznu i nije pogrešio. Istina Popović je pročitao njegovu nameru, ali je udarac bio previše jak i precizan - 1:1.
78. minut
Novi penal za Aris, Bruno Silva je fauliran u kaznenom prostoru!
76. minut
Ostaje 1:0! Bivši igrač Zvezde Mateo Garsija preuzeo je odgovornost i visoko pucao preko gola, veliki promašaj Argentinca.

75. minut
Penal za Aris!
71. minut
Faul za Aris izveo je Kanea, na drugoj stativi bio je jedan igrač Solunjana, ali mu je oštra lopta pobegla i najbolja prilika za grčki tim je propala.
68. minut
Dobar pokušaj Falka završio je pored stative golmana Arisa. Kuesta je paradom samo ulepšao potez Zvezdinog ofanzivca.
61. minut
Ponovo je Katai namestio priliku za gol, ovog puta Benu, ispred koga je odbrana Arisa intervenisala u poslednjem trenutku na 11 metara i osujetila napadača Zvezde da duplira prednost Stankovićevog tima.
59. minut
GOOOOOOOOL! Vodi Zvezda 1:0, posle centaršuta Kataija iz slobodnog udarca sa 40 metara, sa leve strane, najviši na "penaltiku" bio je Srđan Babić i udarcem glavom doneo vođstvo Zvezdi.

55.minut
Zapretili su Grci, ali je Popović bio na mestu.
50. minut
Dobar pokušaj Kataija završio je pored gola.
48. minut
Petrović je primio loptu ispred šesnaesterca i mogao da šutira, ali je oklevao i šansa je propala.
46. minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME.
ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.
43. minut
Ivanić je bio u prodoru, međutim, defanzivci grčkog tima su ga lako zaustavili.
40. minut
Korner za Zvezdu izveo je Ben, ali prejako i prilika da se ugrozi golman Arisa je propala.
35. minut
Grci ponovo napadaju, ovog puta je loptu imao Garsija, ali je bivši igrač Zvezde bio neprecizan u završnici.
34. minut
Nema uzbuđenja, tempo je opao.
30. minut
Dobar pokušaj Kataija iskosa, završio je nešto iznad prečke.
21. minut
Kakva šansa za Crvenu zvezdu. Katai je dao školski pas za Krstovića, koji je u kontri istrčao i našao se pred Kuestom, ali je golman Solunjana fenomenalno intervenisao i situaciju "jedan na jedan" rešio u svoju korist.
17. minut
Opet preti Zvezda, Gajić je oprobao šut i bio izblokiran, pa će crveno-beli izvesti korner. Intervenisao je Kuesta posle udarca iz ugla i sačuvao Aris.
15. minut
Priliku je sada imao Aris, udarac kapitena Solunjana otišao je tik iznad prečke Popovićevog gola.
13. minut
Šansa za Bena, u padu je šutirao neposredno pored stative.
11. minut
Zvezda opet napada, centrirao je Gajić, ali je odbrana Arisa intervenisala i otklonila opasnost.
6. minut
Centaršut Rodića u šesnaesterac, ali nikog od igrača u crveno-belim dresovima nije bilo da odraguje na ubačenu loptu.
3. minut
Šampion Srbije je sa solunskim Ratnicima igrao samo jednom. Bilo je to 2007. godine u grupnoj fazi Lige Evrope, kada je Aris savladao ubedljivuo Zvezdu sa 3:0 na svom terenu, na čijoj je klupi tada sedeo Milorad Kosanović.