OD GOTOVOG VERESIJA: Albanija za četiri MINUTA postigla dva gola protiv Srbije

13.11.2021. 16:11
Nikola Mituljikić
Nikola Mituljikić / Izvor: MN Press

Sve će biti odlučeno u trećem kolu.

Fudbalaska reprezentacija Srbije (igrači do 19 godina) propustila je priliku da posle dva kola na turniru u Elbasanu overi plasman  u drugi krug kvalifikacija za kontinentalni šampionat. Odigrali su 2:2 sa domaćom Albanijom, a u 84. minutu bilo je 2:0 za Srbiju.

PORTUGALCI STREPE PRED MEČ DECENIJE: Santoš OTKRIO šta očekuje od Srbije! Dijaš pominjao OSVETU i poništen gol

OPTIMIZAM: Idemo da ih dobijemo i odlazimo na Mundijal

DESETKOVANA CRNA GORA ČEKA HOLANDIJU: Jovetić i još dvojica pozitivni na koronu

Poveli su Orlovi golom fudbalera Grafičara (na pozajmici iz Crvene zvezde) Nikole Mituljikića u 42. minutu.

Prednost je duplirao još jedan napadač šampiona Srbije Marko Lazetić u 77. minutu.

Ipak, tada kreće pad u igri. Odbranio je golman Srbije Ognjen Lukić penal u 82, minut, ali ni to nije bilo dovoljno za trijumf. U 84. su Albanci iz kornera smanjili, a četiri minuta kasnije su takođe posle udarca iz ugla poravnali rezultat koji je ostao do kraja na snazi.

Iz grupe idu dalje dva tima. Francuska je sigurna sa šest bodova, dok Srbija ima četiri, a Albanija jedan. U poslednjem kolu Srbija igra protiv Francuske, dok Albanija igra sa Severnom Makedonijom. Ukoliko Allbanija i Srbija budu imali po četiri boda odlučivaće gol-razlika.

Mečevi trećeg kola su na programu 16. novembra.

Sve vesti o fudbalskoj reprezentaciji Srbije pročitajte na ovom linku.