26.04.2024.
117.1627
109.3752

OMLADINSKA LIGA: Večiti derbi već na startu, Zvezda ima za čime da žali, zamalo i tuča (FOTO)

03.08.2019. 12:01
FK Crvena zvezda - FK Partizan
FK Crvena zvezda - FK Partizan / Izvor: Youtube Printscreen
Utakmica odigrana na pomoćnim terenima stadiona "Rajko Mitić".

Omladinska fudbalska liga Srbije počela je Večitim derbijem, između Crvene zvezde i Partizana. Na kraju je bilo 1:1, a vodeći gol u 27. minutu sa bele tačke, za domaćina dao je kapiten Martin Novaković. U 85. minutu, Ognjen Đurković je posle prekida doneo izjednačenje Partizanu i tako postavio konačan rezultat.

Prvo poluvreme je u otežanim uslovima pošto je padala jaka kiša.

DONALD STIŽE U BEOGRAD: Ne potcenjujemo Partizan, ali imamo tim za pobedu

PARTIZAN GA JE SILNO ŽELEO: Bio je pred vratima Humske, a onda ga je BATE UKRAO crno-belima (FOTO)

STIGLA ZVANIČNA POTVRDA: Poznato da li se Zakarić SELI u Borac! Još jedan bivši štoper Partizana stiže u Banja Luku

Prvi deo igre je bio produžen čak pet minuta zbog povrede golmana Partizana. Prvo je gostima poništen gol zbog ofsajda u prvom minutu sudijske nadoknade, da bi dva minuta kasnije, posle prodora Babića po desnoj strani, Piplica iz izgledne pozicije pogodio jednog defanzivca Partizana posle čega je lopta udarila u stativu. U 79. minutu kada je posle greške defanzivca Partizana, vrlo izglednu priliku imao je Tejić, ali nije uspeo da je materijalizuje.

Pred kraj meča bilo je i koškanja, pošto su na terenu bili i igrači sa klupe, ali se posle desetak sekundi situacija ipak smirila. Glavni sudija Igor Stojilković je podelio dva žuta kartona.

Trener crveno-belih Slavoljub Đorđević nije bio u potpunosti zadovoljan.

- Želeo bih da čestitam rivalu na fer i korektnoj igri. Imali smo dogovor pre utakmice, ali vremenski uslovi nam nisu dozvoljavali da igramo onako kako smo od starta želeli. Dali smo gol, igrali tvrdo, disciplinovano, sasvim korektno. Protivnik nije imao nijedan šut ka našem golu do 85. minuta kada smo primili gol iz prekida. Ne mogu da budem zadovoljan rezultatom, ali početak je prventstva i verujem da će momci vremenom igrati mnogo bolje. Idemo dalje - rekao je Đorđević.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:1 (1:0)

STRELCI: Novaković 27. - Đurković 85.

GLEDALACA: 1.300

SUDIJA: Igor Stojilković

ŽUTI KARTONI: Milikić, Odada, Lukić, L. Savić - Đurković

C. ZVEZDA: Katić, Gačić (od 90. Mitrović), Blagojević, Odada, Lukić, Milikić, Pantović (od 60. Tejić), Novaković, Babić, Burmaz, Piplica (od 70. Radulović)

PARTIZAN: Kašić (od 20. Bondžić), Mirić, Ćorković, Đokić (od 46. Đorđević), Cvetojević, Đurković, Stanojlović, Momčilović, Nikolić (od 66. Čolić), Rašković (od 46. Jović), Vujanović (od 81. Blagojević).