TRILER U BEOGRADU: Zvezda zaslužila pobedu - Siti izvojevao remi!

13.12.2023. 16:08
Omladinci FK Crvena zvezda
Omladinci FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Uvertira za meč seniora...

Omladinci Crvene zvezde odigrali su meč poslednjeg šestog kola Lige šampiona za mlade protiv Mančester sitija. Končani rezultat nakon nešto više od devedeset minuta iznosio je 2:2.

UVERTIRA ZA MEČ ZVEZDA - SITI: Tuča navijača u centru Beograda (VIDEO)Tuča navijača Zvezde i Sitija

UVERTIRA ZA MEČ ZVEZDA - SITI: Tuča navijača u centru Beograda (VIDEO)

DAO JE GOL NA MARAKANI ZA VIKEND: Mančester siti u Beogradu pregovara o njegovoj kupoviniPep Gvardiola

Podatak za ne poverovati: Real je promašio SVAKI penal ove sezone FK Real Madrid

Podatak za ne poverovati: Real je promašio SVAKI penal ove sezone

Zvezda je dobro otvorila utakmicu pošto je do prednosti došla posle samo 20 minuta igre.

Fenomenalan gol je postigao Jovan Šljivić koji je u stilu Aleksandra Kataija i Gelora Kange matirao golmana Džordža Mari Džonsa.

Ekipa Mančester sitija je bila gotovo bezopasna sve do 36. minuta, kada je Ešton Muir uspeo da izjednači. Posle centaršuta Mukase sa leve strane, on je sačekao loptu na suprotnoj, i sa nekih 7-8 metara pogodio donji desni ugao gola Crvene zvezde - 1:1.

Ali, samo pet minuta kasnije, Zvezda je vratila rezultatsku prednost. Bio je to još jedan prelep gol crveno-belih, a postigao ga je Andrija Maksimović, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, posle odlične saradnje sa Cvetkovićem - 2:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastvaku meča je Jovan Šljivić mogao možda i da reši meč, ali se u par navrata nije dobro snašao pred protivničkim golom.

To su gosti kaznili u 76. minut, kada je Alfa-Rupreht pogodio za konačnih 2:2.

Zvezda je na ulasku u nadoknadu vremena imala možda i najbolju priliku na utakmici da dođe do pobede, ali je Markočević veoma loša šutirao posle odlične kontre crveno-belih i loptu je iz veoma izgledne situacije sa oko 13 metara poslao visoko preko gola.

Ranije danas, RB Lajpcig i Jang bojs su igrali bez golova, 0:0, pa konačna tabela Grupe G izgleda ovako:

Mančester siti 14, RB Lajpcig 11, Crvena zvezda 4, Jang bojs 4 boda.