OMLADINSKA LIGA ŠAMPIONA: Zvezda ZAUSTAVILA Napoli! Joveljićevu SNAGU osetio i Di Andrea (VIDEO+FOTO)

18.09.2018. 15:37
Omladinci FK Crvene zvezde
Omladinci FK Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Veliki uspeh izabranika Bratislava Živkovića.

Omladinci Crvene zvezde osvojili su veliki bod na startu učešća u Ligi šampiona. Izabranici Bratislava Živkovića odigrali su nerešeno sa Napolijem (1:1) na stadionu Čukaričkog, pred nešto više od 1.000 gledalaca.

SALAH UVEREN DA LIVERPUL MOŽE DO PEHARA U LŠ: Kratko je govorio i o rivalima u grupi … (FOTO)

NEKA NAS SE EVROPA OPET PLAŠI: BRUTALNA poruka fudbalera Zvezde naježiće sve Delije (FOTO)

KUP SRBIJE: Obavljen ŽREB, poznati protivnici VEČITIH RIVALA (FOTO)

Goste je u vođstvo doveo Sense u 12. minutu, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Dejan Joveljić potvrdio klasu i zatresao mrežu Di Andree. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, a crveno-beli su na sjajan način započeli učešće u elitnom takmičenju.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

Crveno-beli juniori pojačani tandemom iz seniorskog pogona Aleksom Terzićem i prvim golgeterom Omladinske lige Srbije Dejanom Joveljićem pokušaće da iznenade favorizovanog rivala.

Sva dešavanja na ovom meču iz minuta u minuta možete pratiti na našem portalu Srbija Danas.

KRAJ UTAKMICE.

90+4. - Poslednja prilika za Zvezdu. Đorđevićev šut ukrotio je Di Andrea.

85. minut - Umesto Adžibabe na terenu je Milikić.

80. minut - Kakva šansa! Najbolja prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu. Posle centaršuta Joveljića, Aleksa Terzić je probao po sredini gola da savlada Di Andreu, ali se golman Napolitanaca istakao sjajnom odbranom.

77. minut - Slobodan udarac Gaetana po sredini Gordićevog gola, izblokirali su igrači Zvezde. U nastavku akcije Lovisa je atraktivno pokušao, daleko pored stative.

75. minut - Italijani su mogli do novog vođstva! Sjajnu šansu imali su gosti, ali je Gordić još boljom odbranom sačuvao svoj tim.

71. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Na terenu je Dedijer umesto Stojančića, odnosno, Stajić umesto Kukolja.

59. minut - Živković menja. Dvostruka izmena u Zvezdi. Umesto Jočića i Velikića, na terenu su Stojanović i Đorđević. U međuvremenu požuteo je i Zedadka.

52. minut - Žuti karton za Bogdana Jočića, posle Kukolja i on se našao u beležnici švajcarskog sudije.

48. minut - Još jedan u nizu centaršuteva Alekse Terzića doneo je probleme Andrei, koji je uz velike muke intervenisao ispred Joveljića.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Greška u odbrani Napolija, Kupusoviću se ukazala prilika, ali su gosti na vreme intervenisali.

42. minut - šut Gaetana direktno iz kornera odbranio je golman Gordić, gosti su smatrali da je lopta prešla gol liniju, ali sudija Žakote je pokazao da se igra nastavi.

38. minut - Velika šansa za Zvezdu. Ponovo je Joveljić imao priliku, sa sedam-osam metara zahvatio je loptu glavom koja je otišla pored stative. Već u sledećem napadu dobar udarac uputio je Jočić, ali je Andrea odbranio njegov projektil.

33. minut - Udarac Bogdana Jočića iskosa u šesnaestercu prohujao iznad prečke Italijana.

24. minut - Ponovo je Terzić centrirao, dok je Kupusović u skoku glavom pokušao da savlada golmana Napolija.

16. minut - 1:1 GOOOOL! Odmah se Zvezda revanširala preko tandema, koji je stigao iz seniorskog pogona da pomogne juniorima. Aleksa Terzić je centrirao, a Dejan Joveljić u svom stilu maestralno zatresao mrežu i izjednačio rezultat. Idemo ispočetka.

13. minut - 0:1 GOOOOL! Vodi Napoli. Gaetano je izveo korner, najviši bio Sense i doneo vođstvo Napoliju.

12. minut - Uzvratili su igrači Napolija preko Zedatke, njegov šut otišao je tik iznad prečke, da bi već u sledeećem napadu Saporetiju se ukazala prilika iz blizine, ali je golman Gordić nogom odbranio i poslao loptu u korner.

6. minut - Odlično je šutirao Terzić, ponovo je Andrea bio na pravom mestu.

3. minut - Dobar pas Joveljića ka Kupusoviću, ali je Andrea bio brži i uhvatio loptu.

2. minut - Napolitanci su prvi zapretili: Satoreti je imao dobru priliku, ali je u završnici bio neprecizan.

SUDIJA: Adrien Žakote (Švajcarska)

ŽUTI KARTONI: Kukolj, Jočić, Jovičić (Crvena zvezda) - Zedadka, Palmijeri (Napoli)

CRVENA ZVEZDA: Gordić, Stojančić (71. Dedijer), Jovičić (59. Stojanović), Savić, Kukolj (71. Stajić) - Velikić (59. Đorđević), Adžibaba (85. Milikić) - Kupusović, Terzić, Jocić - Joveljić.

NAPOLI: Di Andrea - Kasela, Sense, Bartiromo - Zedatka (62. Zanoli), Micilo, Mamas (63. Lovisa), Kalvano (75. Manci) - Gaetano - Gvadanji (63. Palmijeri), Saporeti (75. Di Alesandro).

Grupa "C", 2. kolo: Liverpul - PSŽ 5:2 (R. Vilijams 6. Kamačo 13. 81. Adekejn 36. džons 78. - K. Vilijams 75. Kalimundo 89.).

Tabela: Liverpul 3, Crvena zvezda 1, Napoli 1, PSŽ 0.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.