ORLIĆI SE POPRAVILI: Posle "devetke" u Notingemu, Englezi im na TSC Areni dali samo tri komada

18.11.2023. 19:13
Mlada fudbalska reprezentacija Engleske
Mlada fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Profimedia

Nemoć.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, igrači ne stariji od 21. godine starosti, poražena je u Bačkoj Topoli selekcije Engleske sa 0:3 (0:2) u okviru četvrtog kola grupe "F" kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

PIKSI PRED DUEL SA BUGARIMA: Što se sastava tiče, nemam dilemaDragan Stojković

PIKSI PRED DUEL SA BUGARIMA: Što se sastava tiče, nemam dilema

UVAŽENI GOST: Čeferin dolazi u Leskovac da gleda duel Srbije i BugarskeAleksandar Čeferin

UVAŽENI GOST: Čeferin dolazi u Leskovac da gleda duel Srbije i Bugarske

SELEKTOR BUGARSKE JASAN: Srbija ima igrače svetske klaseFudbalska reprezentacija Bugarske

SELEKTOR BUGARSKE JASAN: Srbija ima igrače svetske klase

Iako je i ovoga puta naša selekcija bila u podređenom položaju, može se reći da se popravila u odnosu na duel odigran pre pet nedelja u Nitingemu kad su Englezi slavili sa čak 9:1.

U međuvremenu su Orlići promenili selektora, umesto Dušana Đorđevića na kormilo je došao Ljubinko Drulović, promenio nekoliko igrača, uneo neke tatkičke varijante u igru, ali utisak se nije promenio. Ova generacija nije za velika dela.

Englezi su na TSC Areni poveli već u petom minutu. Džejms Mekati je ukrao loptu Matiću pred golom Ilića, šutirao je, lopta se odbila i preko našeg golmana i završila je u mreži Srbije.

Sve je praktično bilo gotovo u 19. minutu kad su Englezi duplirali vođstvo. Ponovo je Mekati bio strelac, ovoga puta silovitom udarcem matirao je odbranu Srbije.

Konačan rezultat je postavljen u 55. minutu. Nada Liverpula Harvi Eliot oprobao je udarac sa ivice kaznenog prostora, a lopta je prošla pored ruku golmana Ilića i završila u mreži.

Do kraja susreta srpski reprezentativci imali su dve povoljne prilike za počasni gol, ali bili su neprecizni.