PAO JE LUKSEMBURG: Drulovićevi izabranici se "oprali" za poraz od Engleske

21.11.2023. 21:03
Fudbalska reprezentacija Srbije - U21
Fudbalska reprezentacija Srbije - U21 / Izvor: MN Press

I pored ovog trijumfa male su šanse za odlazak na EP.

Fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) je u  u Staroj Pazovi dočekala selekciju Luksemburga, u meču petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i na kraju trijumfovala rezultatom 2:0,

STOJKOVIĆ SE OPROSTIO OD NACIONALNOG TIMA? Bez Piksija u NemačkojDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

STOJKOVIĆ SE OPROSTIO OD NACIONALNOG TIMA? Bez Piksija u Nemačkoj

"POSLEDNJI PLES": Ugovoren meč - sa jedne strane Mesi sa druge RonaldoLionel Mesi i Kristijano Ronaldo, Leo Mesi i Kristijano Ronaldo, Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi, Kristijano Ronaldo i Leo Mesi, Kristijano Ronaldo, Leo Mesi, Lionel Mesi

"POSLEDNJI PLES": Ugovoren meč - sa jedne strane Mesi sa druge Ronaldo

APSOLUTNO NEOČEKIVANO: Naser Điga "ZAKUCAN" na klupi za rezervne igračeNaser Điga

APSOLUTNO NEOČEKIVANO: Naser Điga "ZAKUCAN" na klupi za rezervne igrače

Srbija je povela u 13. minutu meča golom Petra Ratkova. Samo četiri minuta kasnije stopostotna prilika za Stefana Mitrovića kome je Uroš Kabić poslao idealnu loptu u kazneni prostor, ali krilni napadač našeg tima u situaciji jedan na jedan ne uspeva da savlada protivničkog golmana iskosa sa leve strane.

Ipak, nije se dugo čekalo da izabranici Ljubinka Drulovića dupliraju prednost. To se dogodilo na isteku prvih pola sata igre, kada je odlični Ratkov iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Vladimir Lučić.

U nastavku znatno manje zanimljoivog sadržaja, a i sve jača kiša je otežavala posao igračima jedne i druge ekipe.

Ipak, i pored ove poebde male su šanse da se Srbija plasira na kontinentalni šampionat.

Jošjedna loša stavr je to što je Ukrajina sa 1:0 pobedila Azerbejdžan pa sada imaju maksimalnih 15 bodova iz pet kola.