PARTIZAN PAO NA POPRAVNOM: Belić u finišu SPASIO crno-bele! Remi protiv Radničkog osigurao tron Zvezdi pred derbi!

16.12.2023. 18:55
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Šok u Humskoj...

Fubaleri Partizana i Radničkog 1923 remizirali su u Humskoj sa 3:3 u meču 19. kola Superlige Srbije.

PARTIZAN NA POPRAVNOM: Duljaj izvodi ARTILJERIJU za Radnički (SASTAVI)Igor Duljaj

PARTIZAN NA POPRAVNOM: Duljaj izvodi ARTILJERIJU za Radnički (SASTAVI)

MIJATOVIĆ JE POSTIGAO TRI GOLA U SUBOTICI: Zvezdino sam dete, i sve ovo emotivno doživljavamJovan Mijatović

VAŽAN POTPIS NA MARAKANI: Zvezda završila OGROMAN posaoBarak Bahar, FK Crvena zvezda

VAŽAN POTPIS NA MARAKANI: Zvezda završila OGROMAN posao

Superliga Srbije, 19. kolo

PARTIZAN - RADNIČKI 1923 3:3 (2:2)

Strelci: Saldanja 39, Natho 44, Belić 87. – Gluščević 7, Činedu 16, Vidakov 74.

Stadion: Partizan (Beograd)

Sudija: Predrag Janjuš

PARTIZAN: Jovanović , Stojković, Marković, Saničanin, Antić, Stjepanović, Natho (od 69. Belić), Kalulu (od 69. Severina), Zahid, Menig (od 29. Nikolić), Saldanja.

RADNIČKI KRAGUJEVAC: Leković, Adžić, Izečukvu, Mitrović, Pecelj, Gluščević (od 62. Vidakov), Ristić, Čolović, Viždi (od 70. Simović), Bevis, Činedu (od 78. Đurić).

Već u sedmom minutu usledio je šok u Humskoj. Kragujevčani su kombinovali, razmeniili nekoliko pasova, probili u kazneni prostor sa leve strane, odakle je stigao pas za Gluščevića a ovaj obavio najlakši deo posla.

Kapitulirala je odbrana Partizana još jednom, u šesnaestom minutu. Odličan centaršut sa desne strane stigao je za Činedua, Marković nije bio najbolje pozicioniran, a Činedu koristi asistenciju saigrača i glavom duplira vođstvo.

Reagovao je Igor Duljaj koji je u igru uveo Nemanju Nikolića zamenivši Kvinsija Meniga već u 29. minutu.

Donelo je to pozitivne promene u igri Partizana koji je u 39. minutu uspeo da smanji zaostatak zahvaljujući lepoj akciji koju je započeo Zahid.

Loptu je iz prve prosledio Kalulu ka Mateusu Saldanji koji je rutinski savladao Lekovića.

Činilo se da će Kragujevčani na odmor ipak otići s prednošću, ali tako nije mislio Bibras Natho.

Posle prekršaja Mitrovića na ivici kaznenog prostora, loptu je u svoje ruke uzeo upravo Izraelac i postigao sjajan gol iz slobodnog udarca u 44. minutu susreta.

U jednom trenutku, Partizan je bio na putu da doživi još jednu rezultatsku katastrofu, ali se brzim golovima Saldanje i Natha u potpunosti vratio u meč.

Krenuo je domaćin još ofanzivnije u drugom poluvremenu, pa je prvi i zapretio preko Zahida i Saldanje kojem je pogodak iz 62. minuta poništen zbog ofsajda.

U tim trenucima, Dudić je u igru uveo Milana Vidakova koji je ispostavio kobnim po Partizanom.

Igrao se 74. minut kada je bivši fudbaler Vojvodine iskoristio veliku grešku Saničanina prilikom dodavanje lopte Jovanoviću i prilično lako zatresao mrežu rivala.

Reprezentativca BiH je Duljaj zamenio Nemanjom Trifunovićem pokušavši da u fazi napada stvori još više opcija, ali je nešto raniji ulazak Kristijana Belića zapravo doneo konkretan rezultat.

Igrao se 88. minut kada je Saldanja pametno petom proigrao Belića koji je doneo izjednačenje Partizan i tako ga spasio poraza.

Ovim remijem crno-beli su pred večiti derbi ostali drugi na tabeli Superlige Srbije sa osvojena 44. boda, a mesto liderske pozicije prepustili Crvenoj zvezdi koja ima dva boda više.