16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

FINALE KUPA SRBIJE: Partizan se vratio posle zaostatka, Vojvodini ipak trofej nakon penal ruleta (VIDEO)

24.06.2020. 18:37
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press
Crno-beli sezonu završili praznih ruku.

Fudbaleri Vojvodine osvojili su drugi put u istoriji trofej Kupa Srbije pošto su u finalu savladali branioca titule, ekipu Partizana posle boljeg izvođenja penala 4:2 (2:2). Crno-beli nisu uspeli da odbrane trofej i stignu do pete uzastopne titule u najmasovnijem kluskom takmičenju u Srbiji, dok je prvi trofej u karijeri kao trener osvojio trener Vojvodine Nenad Laltović.

Meridian i najbolji košarkaši Srbije prikupili dva miliona dinara za Sofiju Markuljević

UOČI FINALA KUPA SRBIJE: Incident među navijačima Partizana! Spaljen NJIHOV simbol!

NIJE ASTON VILA: Otkriveno koji premijerligaš ŽELI Miloševića na svojoj klupi!

Crno-beli su u većem delu finalne utakmice bili bolji rival, ali je Vojvodina umela da iskoristi svoje šanse. Imao je Partizan inicijativu i nekoliko prilika od početka meča, ali je Vojvodina prva postigla gol i povela sa 1:0 preko Vukadinovića koji je posle pasa Bojića sačekao loptu na drugoj stativi i lako je sproveo prazan gol, a to je bio i rezultat prvog poluvremena. Na startu drugog je Sadik propustio par šansi da bi u 56. minutu Bojić prevario Pavlovića i savladao Stojkovića za 2:0. Odlučila se Vojvodina da od tog trenutka gra na kontre, a Partizn je sve karte bacio na napad. Ređale su se šansecrno-belih sve do 81. minuta kada je Stevanović savladao Rockova na asistenciju Sadika i tako dao nadu Partizanu. Grčevito su se Lale branile do kraja, ali je u poslednjim trenucima sudijske nadoknade Strahinja Pavlović posle kornera makazicama doneo produžetak Partizanu.

U dodatnih pola sata je umor učinio svoje kao i opreznost da se ne načini neka greška pa nije bilo šansi. Obe ekipe su usmerili svoje snage na penale, a u njima je bil uspešnija Vojvodina pošto su Vitas i Zdjelar promašili jedanaesterce, pa je Đorđević doneo veliko slavlje Novosađanima.

Fudbaleri Vojvodine i Partizana od 19 časova igraju finalni meč Kupa Srbije na stadionu ''Čair'' u Nišu i ujedno spuštaju zavesu na fudbalsku sezonu u Srbiji. Trofej brane upravo crno-beli koji su prošle godine u finalu savladali večitog rivala Crvenu zvezdu sa 1:0, a danas imaju priliku da peti uzastopni put podignu trofej u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji.

Uvertira ovog meča bila je prošlog petka u Novom Sadu kada su Lale dočekale crno-bele u poslednjem kolu šampionata i slavile minimalnu pobedu pogotkom iz sumnjivog penala koji je realzovao Nemanja Čović. Od kako takmičenje nosi naziv Kup Srbije, Partizan je sedam puta podizao trofej, od čega jednom u finalu upravo protiv Vojvodine 2011. kada su se Lale povukle sa terena u samoj završnici nezadovoljne suđenjem, pa je meč registrovan službenim rezultatom. Vojvodini će ovo biti šesto finale Kupa Srbije, a četiri je izgubila, pre nego što je u petom 2014. protiv Jagodine konačno osvojila trofej.

120+1. minut
Kraj drugog produžetka. Izvodiće se jedanaesterci u Nišu.
113. minut
Umor je učinio svoje, nema prilika ni u drugom produžetku.
106. minut
Počeo je drugi produžetak.

II PRODUŽETAK

105. minut
Kraj prvog produžetka u kojem nije bilo šansi.
100. minut
Natho je šutirao preko gola iz slobodnog udarca.
91. minut
Počeo je prvi produžetak.

I PRODUŽETAK

90+10. minut
Kraj regularnog deal, igraće se produžeci u Nišu.
90+6. minut
2:2!!! Bukvalno u poslednjim trenucima je Partizan izjednačio. Strahinja Pavlović je posle kornera makazicama savladao Rckova i iskupio se za greške kod oba gola Vojvodine.
90+3. minut
Pokušaj Strahinje Pavlovića brani Rockov.
90. minut
Igraće se još šest minuta. Sadik je imao dobru priliku, ali je Rockov još jednom odbranio njegov šut.
83. minut
Odličan šut Stevanovića, ali brani Rockov.
81. minut
2:1!!! Smanjuje Partizan rezultat. Sadik je uspeo da zarži loptu i uposli Filip Stevanovića koji se odlično našao i smanjio prednost Lala. Odmah je Lalatović izvršio dvostruku izmenu. Umesto Čovića i Bojića u igru su ušli Zukić i Stojsavljević.
77. minut
Suma je posle samo pola sata od ulaska u igru zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega je u igru ušao Lazar Pavlović.
74. minut
Ponovo Sadik pokušava, ovaj put posle driblinga, ali je lopta otišl desetak centimetara iznad prečke.
73. minut
Sadik je pokušao iz prve, ali je šutirao pravo u Rockova.
72. minut
I drugog napadača Milošević šalje na teren. Matić je ušao umesto Asana.
68. minut
Vitas je iznenadio sve na Čairu i sa 30 metara odlično šutirao pogodivši stativu.
66. minut
Druga izmena u Vojvodini, Gemović menja strelca prvog gola Vukadinovića.
56. minut
2:0!!! Vojvodina je duplirala vođstvo. Bojić je izašao kao pobednik iz duela sa Strahinjom Pavlovićem i uspeo da matira Stojkovića.
55. miknut
Prva izmena u Vojvodini. Lalatović se odlučio za defanzivu, pošto je izašao napadač Mrkaić, a ušao Mladen Devetak.
52. minut
Fantastičnu priliku je propustio Sadik. Nigerijac je izbio sam ispred Rockova, ali je golman Vojvodine uspeo da odbrani njegov šut.
50. minut
Veliku šansu je propustio Mrkaić koji je uspeo da se izbori za dobru poziciju, ali je na kraju iz izgledne situacije šutirao pored gola.
47. minut
Odmah je zapretio Sadik iskosa sa nekih šest, sedam metara, ali je Rockov odbranio njegov šut.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dve izmene je na poluvremenu izvršio Savo Milošević. Umesto Bojana Ostojića ušao je Uroš Vitas, a Aleksandra Šćekića je zamenio Sejduba Suma.

II POLUVREME

45+2. minut
Dobru priliku imao je Asano u završnici prvog poluvremena, ali je Japanac loše šutirao preko gola, da bi odmah potom sudija Danilo Grujić označio kraj prvog dela igre.
38. minut
1:0!!! Vojvodina je povela u Nišu. Napada Lala nije delovao u startu opasno, ali je Mrkaić uspeo da se izbori sa Pavlovićem i doda do Bojića koji je ubacio u peterac gde je loptu sačekao Vukadinović na kojeg je potpuno zaboravio Miletić i nije mu bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu.
33. minut
Savo Milošević je primoran da već posle pola sata izvrši prvu izmenu. Izašao je Lazar Marković verovatno zbog povrede, a u igru umesto njega ušao Filip Stevanović.
31. minut
U dobroj prilici za šut se našao Mrkaić, ali nije najbolje to izveo i lopta je otišla visoko preko gola Partizana.
26. minut
Još jedna prilika za crno-bele, Sadik je došao gotovo do gola Lala, ali je Rockov uspeo da odbrani njegov pokušaj.
15. minut
Mogo konkretniji Partizan u prethodnih šest, sedam minuta. Pokušao je Natho sa dvadesetak metara, ali je lopta završila visoko preko gola.
11. minut
Sjajna šansa za Partizan. Sadik je pobegao svom čuvaru po levoj strani i po zemlji uposlio Markovića, ali je Rockov uspeo da zaustavi taj šut.
8. minut
Prva prilika za Partizan, Lazar Marković je posle gužve u šesnaestercu Vojvodine šutirao glavom, ali je Rockov lako došao do lopte.
4. minut
Prvi pokušaj Vojvodine. Šutirao je Drinčić iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.